Film i fotografia- zwierciadła emocji

zdjecie2

Rozmowa z Marcinem Lupke
Tak, jak oczy są zwierciadłem duszy , tak dla niego emocje pokazane poprzez film i fotografię wyrażają więcej niż tysiąc słów. Marcin jest osobą świadomie wykonującą swój zawód , dbającą przy tym o wszelkie walory estetyczne, oraz technikę.
– Skąd pomysł na nazwę Studio 13 ?
– Wbrew wszelkiemu przekonaniu 13-stka jest moją szczęśliwą liczbą , niejednokrotnie pojawiała się w moim życiu , od 13.grudnia 2008r. jestem z obecną partnerką – narzeczoną , której ślubuję tego roku we wrześniu. Długo wahałem się czy oficjalnie wejść na ten rynek, czy dalej zajmować się filmem hobbystycznie. Impulsem do stworzenia własnego studia była przede wszystkim namowa znajomych , teraz wiem ,że widzieli we mnie potencjał.
– Jak długo już trwa Twoja przygoda z obiektywem ?
– Fotografia wyszła w trakcie, pierwszymi krokami był film. Od kiedy pamiętam ( z młodych lat) zawsze brałam czynny udział w projektach szkolnych. Byłem samoukiem, podstawy montażu filmu i obróbki zdjęć nauczyłem się głównie z internetu.

Dopiero po studiach miałem okazję pracować pod skrzydłami firmy z wieloletnim stażem , dzięki temu mogłem poznać wiele technik od zaplecza. W trakcie pracy nad obróbkami graficznymi zdjęć , dotarło do mnie, że emocje uwiecznione na nich nie są w stanie opisać żadne słowa, to sprawiło że dziś bliżej mi do fotografii niż do filmu. Tym bardziej że widzę, jak klienci podchodzą do fotografii, wieszając zdjęcia na ścianach, czy stawiając na półce. Film natomiast zostanie obejrzany kilka razy i ostatecznie trafia do szafy na lata.

Art22
– „Błędów nie popełnia tylko ten, kto nic nie robi „ Jak odniesiesz się do tego cytatu?
– Przede wszystkim inwestuje w siebie, chcę się rozwijać, a nie tkwić w miejscu, dlatego uczestniczę w warsztatach, czerpię wiedzę z czasopism branżowych, zasięgam opinii cenionych fotografów . Wszystko po to, aby się doskonalić, nic nie daje takiej radości , jak widok zadowolonego klienta, który docenia ogrom poświęcenia mojej pracy.
-Czy praca z ludźmi sprawia Ci przyjemność ? Co Cię w niej najbardziej inspiruje?
– Jak najbardziej, ponieważ każdy człowiek jest inny , staram się podejść do każdego projektu , każdej osoby indywidualnie , zależy mi na uchwyceniu „ chwili „ takiej jak: chrzest, komunia , ślub , wesele… Często powtarzane jest że fotografia to malowanie światłem, dla mnie inspiracją jest zabawa kolorem, do której coraz częściej sięgam podczas sesji studyjnych.
– Czy Twoje studio oferuje szeroki wachlarz usług ?
– Oczywiście , sam projektuję każdą oprawę – nadruk na płytach, okładkę, fotoksiążkę , zależy mi na tym , ponieważ każdy klient jest wyjątkowy i zasługuje na oryginalny , spersonalizowany produkt. Moja oferta jest bardzo elastyczna, dlatego staram się współpracować z klientem na każdym etapie projektu , począwszy od wstępnych ustaleń , po końcowy efekt mojej pracy.
Rozmawiała: Agnieszka Michalak
https://www.facebook.com/studio13darlowo/?fref=ts
W powyższym linku znajdziecie przykładowe prace Marcina . Zobaczcie koniecznie !

Registration disabled