Folk Film Festiwal – czyli widzimy się już po raz dziewiąty!

Niebawem kolejna, dziewiąta już edycja cieszącego się coraz większą popularnością wydarzenia, jakim jest Folk Film Festiwal. Kolejny też raz spotkamy się w Sianowie, tym razem w dniach od 26 września br. do 2 października. Oprócz tradycyjnego konkursu filmów KOKOF-y , FFF zachęca do udziału szeregiem innych ciekawych atrakcji.

Przypomnijmy, że Folk Film Festiwal jest pierwszym w kraju – i jednym z niewielu na świecie – festiwalem filmowym poświęconym tematyce ludowej w kinie. Pierwsza edycja Festiwalu odbyła się w dniach 20-23 sierpnia 2014 r. w Sianowie. Główną ideą festiwalu jest przybliżenie kultury polskiej wsi, w której tak wielu z nas odpoczywa, odnajduje spokój i równowagę życiową.

Jednym z ważniejszych punktów festiwalu są KOKOF-y, czyli konkurs filmów o tematyce wiejskiej. Konkurs skierowany jest do amatorów, reżyserów, którzy w ramach konkursu będą musieli ująć obraz polskiej wsi w 60 sekundach.

9. edycja Folk Film Festiwal- czyli coś ciekawego dla każdego

Co czeka nas podczas tegorocznej edycji Folk Film Festiwal? Jest tego sporo. Gwiazdą będzie na przykład znany dziennikarz i pisarz Marcin Meller, pojawi się także reżyserka Magdalena Piekorz i niezmiennie popularny zespół Varius Manx z Kasią Stankiewicz. Chętnych do obejrzenia filmów zapraszamy już 26 września- warto nadmienić, że zgłoszonych produkcji filmowych jest sporo, będzie więc co podziwiać i oceniać. Z Panem Marcinem będzie można spotkać się 29 września, w czwartek, natomiast dzień 30 września jest bogaty w inne wydarzenia- warsztaty plastyczne dla dzieci, wernisaż wystawy fotograficznej „Sianów obiektywem fotoreportera” Krzysztofa Sokołowa i rozstrzygnięcie KOKOF. Przysłowiową wisienką na torcie będzie tego dnia występ Varius Manx.

W kolejnym dniu, 1 października poza projekcjami filmów, będzie można odwiedzić warsztaty rękodzielnicze „Magnes z Sianowa”, lub wybrać się na „Spacer fotograficzny po Sianowie” w towarzystwie fotografa Wojtka Szweja. Na koniec, czeka nas spotkanie z Magdaleną Piekorz

Tegoroczna edycja jest połączona także z konferencją Cittaslow, w której udział wezmą przedstawiciele samorządów. Debatować będą nad rozwojem miast i ich funkcjonowaniem w ramach tzw slow life.

Zatem do zobaczenia w Sianowie!

Więcej o wydarzeniu: tutaj.

Tomasz Wojciechowski

Registration disabled