Folk Film Festiwal po raz szósty!

Plakat Program 6FFF FB 717x1024To już 4 lipca, po raz szósty w Sianowie rozpocznie się Folk Film Festiwal. To święto miłośników kina, promocji tradycji regionalnych i integracji społecznej. Także i w tym roku na gości czekać będą pokazy filmowe w ramach konkursu Kokofy, ba- wspólne gotowanie bigosu, wernisaż wystawy, oraz szereg imprez towarzyszących. Będą spotkania z aktorami, oraz wspólna zabawa i kiermasze.

Jedyny taki konkurs Krótkich Filmów o Wsi KOKOFY, który odbywa się w ramach 6. Folk Film Festiwal w Sianowie polega na nagraniu jednominutowego filmu o wsi. Reguły konkursu są proste: wystarczy w dowolnej technice i na dowolnym sprzęcie przygotować jednominutowy film.

Sidney Polak FFF 1024x699

Do wyboru są trzy kategorie: fabuła, mini dokument oraz forma. A że nie samą sztuką człowiek żyje, można zgarnąć nagrody pieniężne:
I nagroda – 3000,00 zł,
II nagroda – 2000,00 zł,
III nagroda – 1000,00 zł.
Już teraz organizatorzy zapraszają na miasteczko festiwalowe przed Kinem Zorza.

Post Wernisaż Wystawy 1024x700

Czy Folk Festiwal to impreza niszowa, która nie zainteresuje zwykłego zjadacza chleba? Absolutnie nie! Pomysłodawcą imprezy jest Maciej Berlicki, burmistrz Gminy i Miasta Sianów, który twierdzi: „Zależało nam na stworzeniu festiwalu interdyscyplinarnego, z miejscem dla teatru, muzyki, fotografii, rzemiosła, a w przyszłości również innych sztuk, spiętego klamrą kina i promocji kultury ludowej”.

FB Post Kino Zorza 1024x699
Główną ideą festiwalu jest przybliżenie pięknej, niepowtarzalnej polskiej wsi, w której tak wielu z nas odpoczywa, odnajduje spokój oraz równowagę życiową. Podczas festiwalu zaplanowany jest zawsze szereg atrakcji dla dzieci oraz dorosłych – spotkania z aktorami, reżyserami polskiej kinematografii, filmy w małym niekomercyjnym kinie, ciekawe wystawy, koncerty zespołów folkowych, teatry uliczne.
Bądź Folk i przyjdź na festiwal!

Więcej:
https://www.facebook.com/folkfilmfestiwal/  
https://folkfilm.pl/festiwal/program/ 

Registration disabled