Fotografia musi dawać radość

Katarzyna i Marcin Pauba to rodzeństwo, mieszkające w Białogardzie. Oboje zajmują się robieniem zdjęć. Ich doświadczenie w tej materii jest różne, ale oboje przyznają że fotografia to wielka pasja i frajda, która na trwałe zagościła w ich życiu. Ich zdjęcia można oglądać na facebookowym profilu Foto Grupa Północ. Opowiadają nam o tym w rozmowie.

-Od kiedy fotografujecie?

Katarzyna: Ja krótko, od dwóch lat. Zainteresowałam się robieniem zdjęć po tym gdy zaczął robić je także mój brat. On mnie w sumie do tego namówił, służy mi też pomocą. Zaczęłam „pstrykać” i tak już poszło…

Marcin: U mnie trwa to od 2010r. W sumie zaczęło się przez przypadek, poznałem kolegę, miał akurat ze sobą aparat fotograficzny. Zrobiłem parę ujęć i okazało się że mi się to podoba. Potem było m.in. szkolenie fotograficzne, współpraca z urzędem miasta, jedną z gazet w Białogardzie. Miałem do tej pory trzy wystawy, które były dobrze odebrane. Fotografia to pasja, coś co się lubi, co się nie znudzi.

-A co lubicie fotografować?

Katarzyna: Przyrodę, zwierzęta- ostatnio udało mi się sfotografować dzika, obiekty. Jest tego sporo.

Marcin: Piłka nożna, przyroda, różne wydarzenia, np. morsowanie.

-Fotografowanie to łatwa, czy trudna rzecz?

Katarzyna: Jak ktoś ma wrodzony talent, to nie. Ale warto sięgać po książki, podręczniki, słuchać rad innych, doświadczonych fotografów.

Marcin: Na pewno trzeba się uczyć, dobry sprzęt też pomaga. Warto się rozwijać i robić coraz lepsze zdjęcia. Teraz, gdy panuje koronawirus, robienie zdjęć jest oczywiście utrudnione, trzeba uważać na ludzi i pamiętać o noszeniu maseczek.

Rozmawiał: Tomasz Wojciechowski

Registration disabled