Holenderska zimową porą

DSC03376Gdyby nie pożółkłe liście i puste drzewa, trudno byłoby się domyśleć, że mamy już w sumie zimę. Pora roku jest dla nas bardzo łaskawa, z czego korzystają robotnicy, uwijając się jak mrówki. Wzmożony ruch ekipy budowlanej widoczny jest na placu budowy przy ulicy Holenderskiej, gdzie developer- znana koszalińska firma Lechbud oferuje mieszkania w doskonałym standardzie. Mieszkańcy Koszalina na pewno kojarzą tą firmę ze zrealizowanych już inwestycji przy ulicy Odrodzenia i Zientarskiego w Koszalinie. Kompleks nazwany „Osiedlem Holenderskim” obejmuje aż 6 budynków wielorodzinnych, położonych na jednej z ulic Osiedla Unii Europejskiej w Koszalinie. Łącznie wybudowanych będzie ponad 170 lokali mieszkalnych wraz ze 168 stanowiskami postojowymi. Już w pierwszym kwartale 2019 roku, a więc niemal zaraz po Świętach Bożego Narodzenia, oddany zostanie do zasiedlenia budynek „F” przy ulicy Holenderskiej 55.

Budynek ten, to 28 przestrzennych i słonecznych mieszkań, wykończonych w standardzie developerskim. Dwa mieszkania są dwupoziomowe, oprócz balkonów posiadają także tarasy widokowe. Warto zwrócić uwagę na to, że klatki schodowe są naprawdę duże, a mieszkania dobrze rozlokowane i przestrzenne, jasne. Widok z okien robi wrażenie.

Zewnętrzne, jak i wewnętrzne ściany budynku postawiono z cegły, co jest niewątpliwym atutem. Budynek jest ocieplony, z windą (dziś to standard) i położony na osiedlu, które jest miejscem idealnym dla rodzin rozwojowych lub ludzi szukających ciszy i wypoczynku, z dala od centrum Koszalina. Nie jest stąd daleko do centrum handlowego „EMKA’, przystanki autobusowe są też dosłownie „pod nosem”.

DSC03373

Na rusztowaniach krzątają się budowlańcy, w górze dźwig raz po raz obraca ramię z ładunkiem, widać, że praca wre. Co zostało już zrealizowane w procesie budowy? Wykonano podłoża, przygotowano wnętrza, położono tynki. Pozostały do zrobienia balustrady, malowanie, gresy i wykończenie klatki schodowej. Wykonana już została elewacja i budynek w promieniach jesiennego słońca prezentuje się w ciepłym, jasnobrązowym kolorze, adekwatnym do pory roku.

Poszczególne budynki stawiane przez Lechbud, chociaż są położone w swoim sąsiedztwie, to ich ustawienie daje sporo przestrzeni między poszczególnymi blokami. Nikt nikomu nie będzie zaglądał w okna.

DSC03375

Równolegle do pracy wykończeniowych na budynku „F” powstaje bliźniaczy do niego budynek „E”, a więc posiadający również 28 mieszkań różnej wielkości. Jest na etapie stawiania parteru, widać rysujące się ceglane ściany. Termin oddania tego budynku to przełom III i IV kwartału 2019 r. Sprzedaż mieszkań rozpocznie się już w grudniu! Ucieszy to z pewnością potencjalnych nabywców, szukających komfortowego i wygodnego mieszkania dla siebie lub swojej rodziny. Budynków oddawanych do zamieszkania będzie więc systematycznie przybywać.

Bo w końcu jeśli zamieszkać, to gdzie indziej, jak nie na Holenderskiej? Tam nawet zimą słońce świeci dłużej!

 

Tomasz Wojciechowski

 

Więcej o firmie: http://www.lechbud.pl/

Registration disabled