Ideał mężczyzny w oczach kobiety młodego pokolenia

3939925 zakochani 643 472Wiele kobiet prędzej lub później orientuje się, że nie znajdzie w życiu księcia z bajki. Taki po prostu nie istnieje. Marzenia jednak nic nie kosztują, więc ideał można próbować sobie wyobrazić.  Idealny mężczyzna to ten, u którego atrybuty zewnętrzne powinny być jedynie tłem dla zachowania. To gentleman i chociaż niektórzy twierdzą, że trzeba się nim urodzić, nie jest to prawdą. To tak jakby myśleć, że od razu przychodzimy na świat z zawodem, który będziemy wykonywać w przyszłości.  Każdy pan może być gentlemanem. Wystarczy, że będzie chociażby uprzejmy. Używanie zwrotów grzecznościowych, czy przepuszczanie kobiety pierwszej w drzwiach to rzeczy, które powinny być na porządku dziennym. Prawdziwy gentleman to mężczyzna, który jest uprzejmy nie tylko wobec znajomych, ale także wobec obcych kobiet.

Gentleman musi potrafić odnaleźć się w każdej sytuacji. Nie polega to jednak na tym, aby zawsze i na wszystko się zgadzał. Nie ma nic gorszego niż mało asertywny mężczyzna. Posiadanie twardego charakteru, umiejętność obrony swoich racji, a przy tym zachowywanie się z klasą to bardzo cenne cechy. Odmowa zrobienia czegoś nie zawsze jest równoznaczna z nieuprzejmością. To po prostu pokazanie swojego zdania.
    

Czasy w których mężczyzna miał utrzymywać dom, a kobieta jedynie w nim siedzieć już dawno minęły. Teraz zarówno kobiety, jak i mężczyźni muszą być samowystarczalni. Nie chodzi jedynie o zarabianie pieniędzy. Równie istotna jest samowystarczalność mężczyzn podczas nieobecności partnerki w domu. Gotowanie obiadów, prasowanie, czy sprzątanie to zajęcia, które nie uwłaczają godności gentlemana.

Każdy mężczyzna powinien mieć swoje hobby i zainteresowania. Im szersze tym lepiej, gdyż ludzie z pasją prawie zawsze mają coś do powiedzenia. Prawdziwy gentleman musi być świetnym rozmówcą. Umiejętność prowadzenia dialogu na każdy temat i słuchania drugiej osoby, czyni mężczyznę dobrym kompanem do wspólnego spędzania czasu.

 

Gentleman to człowiek niezwykle elegancki, zawsze dbający o swoje zachowanie i wygląd. Musi on również dbać o swoją towarzyszkę. Powinien też zauważać detale. Bynajmniej nie takie jak samochód, który przypadkiem zarysowała, ale takie jak np. jej nowa fryzura. To wprawdzie błahostki, ale często sporo znaczą.
Posiadanie wszystkich wyżej wymienionych cech przez jednego mężczyznę, może wydawać się abstrakcją i pewnie w wielu przypadkach nią jest. Panowie powinni jednak stale pracować nad swoim zachowaniem, a przy tym pamiętać, że gentleman nie robi niczego wbrew sobie. Zachowuje się zgodnie ze swoim światopoglądem i robi to szczerze.
    

Szczerość jest bowiem najważniejsza. I szczerze ani wśród mężczyzn, ani wśród kobiet nie ma ideałów. Każdy człowiek ma jednak w sobie subiektywną listę zachowań, które uważa za wady bądź zalety płci przeciwnej. Prawdopodobnie poczucie znalezienia „ideału” pojawia się wtedy, gdy ilość zachowań tolerowanych przekracza ilość tych, które uważamy za niedopuszczalne u partnera.

 

Malwina Szul

Registration disabled