Jak wybrać dobre okna?

Rozmowa z Pamelą Cebo z koszalińskiej firmy ODC- Okna Dla Ciebie

-Logiem waszej firmy jest niedźwiedź polarny. CZemu akurat to zwierzę?
-Niedźwiedź polarny jest odzwierciedleniem produktów,które sprzedajemy. Zwierzę to jest duże, silne i wytrzymałe. Nasze okna są odporne na warunki atmosferyczne. Nie straszny im deszcz,śnieg,czy mróz. Przede wszystkim sprzedajemy ciepłe okna, redukujące stratę ciepła. Okna kupuje się raz do danego obiektu.Staramy się dobierać produkty tak,aby ich żywotność była jak najdłuższa. Zależy nam, aby klient był z nich zadowolony.

-Czy za proponowaną jakością idzie też szeroki wybór asortymentu? Dzisiaj pośród wielu ofert, trudno się zdecydować.
-Uważam,iż nasza oferta jest bardzo bogata. Oferujemy stolarkę PVC,drewnianą i aluminiową. Można u nas kupić: okna, drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, bramy garażowe, rolety zewnętrzne,roletki wewnętrzne, moskitiery, parapety zewnętrzne i wewnętrzne. Głównie nasza oferta skierowana jest do inwestorów nowo powstających domków jednorodzinnych. A tak naprawdę myślę,że każdy kto zawita do salonu znajdzie coś dla siebie.
-Gdyby Pani miałą określić motto waszej firmy to byłoby to?
-Kierujemy się mottem:”Klient u nas wyda tyle pieniędzy ile potrzeba”. Staramy się ograniczyć zbędne koszty. Ważne są korzyści jakie będzie miał klient, który zdecyduje się na nasze produkty. Wymieniając,czy też montując nowe okna chodzi o to, aby w pomieszczeniach było ciepło, a zarazem,aby koszty np. ogrzewania zminimalizować. Czyli płacić mniejsze rachunki. Klient chce kupić okna dobre, tanie i ładne. Jako doradcy produktowi i techniczni musimy zwrócić uwagę na wszystkie czynniki. Zastosowane szkło powinno być bezpieczne, przepuszczające jak najwięcej światła,czasami dźwiękoszczelne i oczywiście spełniające wszelkie normy. Znaczenie ma również konstrukcja w jakiej montowane jest okno. Nowo powstały budynek pracuje jeszcze przez kilka lat- to też trzeba uwzględnić.Staramy się,abyśmy kiedy to staniemy po stronie klienta byli zadowoleni z usługi. Dlatego proponujemy sprawdzone i pewne produkty wysokiej klasy. Proponujemy również „bezpłatny serwis” – to dotyczy raczej nowo powstających budów. Montujemy okna, klient prowadzi dalsze prace budowlane, w momencie kiedy,wprowadza się do obiektu wzywa nas na regulację okien,Okna już się ułożą,możemy je ustawić,a gdyby pojawiały się jakieś usterki,czy rysy w trakcie prac budowlanych możemy je od razu usunąć.
-Montaż okien wydaje się na ogół czymś prostym, prozaicznym. Czy faktycznie?
-Montaż okna jest sprawą bardzo ważną. Uwagę należy zwrócić na mostki termiczne. Naszym zadaniem jest zamontowanie stolarki w ten sposób,aby było ich jak najmniej. Ważna jest budowa profili okna,głębokość osadzenia szyby w ramie, głębokość osadzenia ramy. Jeśli montujemy rolety zewnętrzne też wybranie odpowiednio wcześniej rodzaju i zamontowanie ich ma znaczenie. Montaż powinien być jak najszczelniejszy. Dlatego też proponujemy montaż na tzw. „ciepłych parapetach”. Eliminujemy wówczas mostek termiczny pod oknem. Zapewniają one szczelność na wodę i przedmuchy a dodatkowo okno jest stabilnie osadzone. Profil jest przygotowany z polistyrenu ekstrudowanego XPS. Jako firma montując podchodzimy indywidualnie do każdego zlecenia, proponując montaż uwzględniamy wszelkie czynniki. Proponujemy kilka rodzai montaży,a klient wybiera odpowiedni dla siebie.
-Po czym poznać, że Dobre Okna są…dobre?
-Dobre okna poznajemy po rodzaju profili. Jest kilka klas profili, zależnie od producentów,znaczenie ma grubość ścianek profili. W klasie A konstrukcje są bardziej wytrzymałe,sztywne i stabilne. Drugą ważną rzeczą jest współczynnik przenikalności cieplnej dla całego okna (Uw).Określa ilość energii przenikającej przez okno o pow. 1m2 przy jednoczesnej różnicy temperatur 1K wewnątrz i na zewnątrz budynku. O oknach możemy mówić,że są energooszczędne jeśli dla okna referencyjnego wynosi mniej niż 1,3 W/m2K,a w budownictwie pasywnym ma max. 0,8 W/m2K. Znaczenie ma pakiet szybowy,czy ma 2 czy 3 szyby,wypełnienie oraz ramki. Możemy powiedzieć,że okna z ramką aluminiową lub stalową będzie dużej ciepłe. Pamiętajmy jednak,że aby spełnić zamierzone cele zakup dobrych okien to połowa sukcesu, druga połowa to szczelny i dobrze wykonany montaż.

 

Registration disabled