Jedz borówki amerykańskie!

Mamy lato, więc sezon owocowy jest w pełni. A skoro owoce, to warto skusić się na borówki amerykańskie. Ich plantacje zmajdują się pod Białogardem, a zarządza nimi firma Polana Sp. z.o.o, która już od wielu sezonów dostarcza na nasz stół pysznych owoców. Warto bowiem wiedzieć, że borówki amerykańskie z Polany znajdziemy np. w slepach Netto czy w Lidlu.

Ale dlaczego warto włączyć te owoce do swojej diety? Co jest w nich tak wyjątkowego? Przede wszystkim dlatego że są zdrowe i… smaczne. Owoce borówki są soczyste i posiadają bardzo dużą wartość odżywczą oraz dietetyczną. Wysoka zawartość antocyjanów sprawia, że borówka działa doskonale na ludzki wzrok. Spożywanie borówek amerykańskich skutecznie przeciwdziała chorobom nowotworowym i chorobom serca oraz obniża poziom cholesterolu we krwi.

Borówka amerykańska dobra na wszystko

Borówka włączona na stałe do naszego menu pomaga zapobiegać miażdżycy i chroni cały układ sercowo-naczyniowy. Owoce borówki mają też działanie przeciwbakteryjne, które pomaga w przypadku problemów żołądkowych. Mało tego, są wykorzystywane do leczenia alergii, gdyż ich działanie jest bardzo podobne do właściwości kortyzonu. Pomagają zwalczać grypę, jak również zapobiegają przeziębieniom.

Zatem ile spożywać? Szklanka borówek dziennie zapewnia 30% dziennego zapotrzebowania witaminy C. Najbardziej wartościowe są oczywiście świeże owoce, zerwane z krzaka. Niezwykle popularna jest odmiana borówki amerykańskiej zwana „Chandler”, która jest także hodowana na plantacji w Ochoży. Jej owoce są bardzo duże- mają nawet do 2,5 cm średnicy, a więc tyle co moneta 5 zł. Jagody są niezwykle słodkie i soczyste, stanowią idealne uzupełnienie śniadań. Odmiana ta również idealnie nadaje się do różnych wypieków oraz jako dodatek do lodów i deserów. W sam raz na lato i upał!

Dobry owoc, to zbadany owoc

Aby mieć pewność, że owoce borówki amerykańskiej, które trafiają do sklepów, są najwyższej jakości, w firmie Polana co roku przeprowadzany jest kilkudniowy audyt.- Audyt pozwala mieć pewność, że żywność jest bezpieczna i systematyczność pracy jest zachowana. Audytorzy badają cały proces, biorąc pod uwagę produkcję, dokumentację, technologię, analizują czy zastosowane rozwiązania są optymalne i skuteczne nie tylko na papierze.- opowiada Piotr Wiśniewski, dyrektor Polana Sp. z.o.o Co roku przechodzimy audyt pozytywnie. Dbanie o jakość to dla nas priorytet, gdyż w ciągu 12 godzin zjeżdża z taśmy do 30 ton owoców. To ogromna ilość.

To nie jedyne badania, gdyż na plantacjach w Ochoży i Żelimusze przeprowadza się także testy na liściach. Po co? Pozytywny wynik świadczy o zdrowotności roślin, dobrym doborze nawozu, dbałości o rośliny i owoce.

Jeśli ktoś jest fanem borówek amerykańskich, albo chciałby po prostu popracować za dobre pieniądze na plantacjach, firma Polana zaprasza.

Zapraszamy do zapisów do pracy na nasze plantacje pod adresem http://zapisy.polanafruit.pl Jeśli chcesz poznać wielu ciekawych ludzi, pracować w młodym i kreatywnym zespole, zdobywając piękną opaleniznę i zarabiając przy tym niezłe pieniądze, zapisz się, zadzwoń lub zgłoś do nas osobiście od poniedziałku do piątku.– zachęca dyrektor Wiśniewski.

Registration disabled