Kitesurfing jest fajny

kitesurfingmielno,magdalenawegielnikmielnoRozmowa z Magdaleną Węgielnik z Centrum Sportów Wodnych Kite Mielno
-Co tak naprawdę daje kitesurfing?
-Kitesurfing daje poczucie wolności, sprawia że przez chwile stajesz się jego częścią i chcesz za nim podążać, to coś więcej niż styl życia i pasja to natura, z która chcesz żyć w harmonii. Gdy starasz sie zrozumieć naturę rozumiesz fenomen tej dyscypliny sportu.
-Czy jest to trudna dyscyplina sportowa?

–Kitesurfing na etapie początkującym nie jest wymagający. Aby nauczyć się podstawowych umiejętności pływania potrzebujemy 10 godzin szkolenia z wiedzy praktycznej i teoretycznej. Po takim kursie jesteś w stanie samodzielnie manewrować kitem, pływać w prawo i lewo.


Mając podstawową umiejętność pływania możesz zaczynać swoją przygodę z kitesurfingiem. Na etapie wyczynowym sport ten wymaga zaangażowania, dużo ciężkiej pracy i systematycznego treningu. Kitesurfing jest uzależniony od siły wiatru dlatego nie zawsze to co zaplanujemy jest możliwe do osiągnięcia. Natura jest nieprzewidywalna więc aby pływać na szczeblu wyczynowym musisz nauczyć się pokory i wytrwałości. Polacy reprezentują wysoki poziom umiejętności, zawodnicy plasują się w pierwszej dziesiątce.
-Opowiedz o waszej szkole kitesurfingu.

–Otwarcie szkoły było pewnym rodzajem misji, która ma na celu zarażenie moją pasją innych. Pływanie pozwala byś na chwilę uwolnił się od codzienności i sytuacji stresowych. Kiedy płyniesz jestes sam na sam z żywiołem zatrzymujesz się na chwile i wszystko to co trudne znika. Chciałam aby miłośników tej dyscypliny sportu przybywało stąd szkoła kiesurfingu. W dużej mierze było to moje marzenie, które dzięki zaangażowaniu i ciężkiej pracy osiągnęłam. Staram się rozbudowywać ofertę oprócz kiesurfingu oferujemy swoim klientom spływy na deskach z wiosłem, prezentujemy żeglarstwo na katamaranie, a w przyszłym roku pojawi się kolejna niespodzianka.

-A zawody w tej dziedzinie sportu?

-Jeśli chodzi o zawody to po udanej organizacji cyklu Pucharu Polski który tworzę od 3 lat na Pomorzu Zachodnim powstało kolejne marzenie stworzenia czegoś wiekszego. Chciałam pokazać innym że stworzenie czegoś wielkiego to nic innego tylko chęci, jeżeli bardzo czegoś chcesz to jedyną barierą jesteś ty i twoje wątpliwości. To że jestem z małej miejscowości czy też problemy pojawiające się na drodze realizacji zadania motywują do działania . Wymagało to ode mnie poświęcenia, trudu i nieprzespanych nocy ale cel został osiągnięty – Mistrzostwa Europy w Mielnie, to najpiękniejsza nagroda.
– A Ty sama od jak dawna zakochana jesteś w kitesurfingu?

-Na kite pływam od 12 lat chociaż przez prace związaną z Kitesurfingiem mam coraz mniej czasu na pływanie. Całe moje życie to deska i woda temu poświęcam siebie, swój czas, dzięki temu się realizuje. Początkowo pływałam na desce windsurfingowej, którą później zajęłam się zawodowo. Zdobyłam vice Mistrzostwo Świata. Później zapałałam miłością do kitesurfingu i tak to trwa do dnia dzisiejszego. Szkole początkujących, zajmuje się treningiem topowych zawodników oraz tworze eventy związane z kitem. Kite jest związany z podróżami co za tym idzie poznaje się mnóstwo ludzi , którzy zawsze wnoszą ciekawe historie w twoje życie.

-Jak układa sie współpraca z firma Firmus, który jest stałym sponsorem?
-Z firmą Firmusem układa nam się bardzo dobrze. Mamy podobne cele, chcemy zmieniać otoczenie na lepsze. To dzięki dużemu zaangażowaniu Pana Prezesa Steina Knutsena mogliśmy mieć Mistrzostwa Europy w Mielnie oraz wiele innych wydarzeń.

Rozmawiał: Tomasz Wojciechowski

Więcej na: www.kitemielno.pl

 {gallery}kitesurfing{/gallery}

Registration disabled