Klimatyzacja- dlaczego warto ją mieć latem i zimą

DSC03941Co bardziej dowcipni mieszkańcy naszego regionu twierdzą, że pojawiają się u nas takie wysokie temperatury, że nie ma potrzeby wyjeżdżać w ciepłe kraje. I jest to prawda, dlatego warto zastanowić się jak złagodzić skutki wysokich temperatur w pracy czy w zaciszu domu. Idealna do tego jest klimatyzacja, która nie tylko chłodzi latem, ale też grzeje w zimne dni. Oczywiście, ktoś może zapytać: po co mam wydawać pieniądze? Odpowiedź jest prosta: dla komfortu swojego, oraz bliskich. Dobry klimatyzator to nie wydatek, a inwestycja.

Osobiście polecam klimatyzatory marki Borysowski. Są zamontowane w wielu miejscach, nawet… w rzymskim Koloseum– mówi Piotr Rezmer, właściciel koszalińskiej firmy „U Piotra”, oferującej armaturę sanitarną i hydrauliczną.- Dlaczego? Przede wszystkim dla tego, że nie posiadają one jednostki zewnętrznej, co oznacza elegancki wygląd i mniej miejsca. To także łatwiejszy montaż w krótszym czasie, dosłownie kilkanaście minut i jedynie dwa otwory w ścianie zewnętrznej.

Jednostka wewnętrzna posiada wszystkie elementy jednostki zewnętrznej, ponadto klimatyzatory te są bardzo ciche- poziom pracy porównywalny jest do ludzkiego szeptu.

borysowski1

Sam montaż monoklimatyzatora (tak to urządzenie nazywa się fachowo) odbywa się bez specjalnych narzędzi, ani skomplikowanych instalacji. Wykonuje się jedynie dwa małe otwory w ścianie zewnętrznej. Urządzenie montuje się po wewnętrznej stronie ściany, bezpośrednio przy wykonanych otworach. Cały montaż odbywa się wewnątrz, a do zasilania wymagane jest zwykłe gniazdko elektryczne.

klimatyzator

Czy to jedyne plusy? Okazuje się, że nie. Klimatyzatory można zamontować w suficie lub przy podłodze, a nowoczesny design nie psuje wystroju wnętrza. Ale to co najważniejsze, to oszczędność energii- technologia oparta o inwerter pozwala na zużycie do 30% mniej energii w porównaniu do innych urządzeń klimatyzacyjnych. I wreszcie, co najważniejsze- chłodzenie latem i ogrzewanie zimą.
Klimatyzatory to komfortowe warunki w największy upał. Dzięki zaprogramowaniu, temperatura w pomieszczeniu dostosowywana jest do warunków na zewnątrz– wyjaśnia Piotr Rezmer.

 

Funkcja pompy ciepła zapewnia ogrzewanie w okresie niepogody, jesienią, lub zimą. Warto o tym pomyśleć zawczasu, ze względu na niskie zużycie energii, dostosowanie do nagłych zmian temperatury, zwłaszcza w chłodnych okresach przejściowych. Uzupełnieniem jest elektryczny podgrzewacz, dający komfortową temperaturę w chłody. To idealne rozwiązanie w miejscach, gdzie korzystanie z dostępnych źródeł ogrzewania jest utrudnione.

Wszystkie potrzebne do instalacji elementy znajdują się w zestawie. Oczywiście, zawsze przyda się fachowa pomoc i doradztwo, dlatego zapraszamy do nas. Podpowiemy też jak dbać o klimatyzator na co dzień, by służył jak najdłużej.– mówi Piotr Rezmer.

 

Czy warto zainteresować się zakupem klimatyzatora? Na to pytanie warto sobie odpowiedzieć już dziś. A może to tylko chwyt marketingowy, próba sprzedaży czegoś zbędnego?
Zdecydowanie nie. Inaczej nie poleciłby tego produktu Piotr Rezmer. Jego firma „U Piotra” została laureatem tegorocznej nagrody Złoty Denar w kategorii firm mikro w konkursie „Koszaliński Denar- Nagroda Gospodarcza Roku”. A to najlepsza rekomendacja fachowości i rzetelności…

Tomasz Wojciechowski

 
Registration disabled