Kobieta-matka w samorządzie

eg1Rozmowa z Elżbietą Góral, Radną Powiatu Koszalińskiego.

– Bycie matką to wyzwanie?

– Największe wyzwanie w życiu. Wychowanie dzieci to bardzo trudne, odpowiedzialne zadanie. Teraz co prawda czasy się zmieniły, ale sądzę że wpajanie pewnych ponadczasowych wartości dzieciom jest czymś naturalnym.

– A co to za wartości?

– Takie, które pomogą dzieciom poradzić sobie w życiu- uczciwość, pracowitość, szacunek dla drugiego człowieka. Te cechy są ponadczasowe.

– A jak kobiety radzą sobie z działalnością samorządową i prowadzeniem domu, wychowaniem dzieci?

– Z pewnością wymaga to dobrej organizacji pracy, nie jest to proste sprostać wyzwaniom dnia codziennego, często żyje się pod presją czasu. Ale dzięki swojej działalności ja na przykład mogłam zaszczepić dzieciom działalność społeczną, pomoc innym. Cieszę się, że jestem i zawsze byłam wsparciem, autorytetem dla moich dorosłych obecnie synów- Jarka i Bartka. Starałam się z mężem dobrze ich wychować.

– No właśnie, jak dobrze wychować dziecko w  tych niełatwych czasach?

– To trudne. Człowiek, szczególnie mały potrzebuje wzoru, aby później, już w dorosłym życiu móc go powielać. Dzieci powinno się traktować po partnersku, znajdować dla nich czas. Pozwalać na wykonywanie różnych obowiązków, sprawić by brały udział w życiu rodziny. To na pewno będzie procentować.

 

Rozmawiał: Tomasz Wojciechowski

Registration disabled