Kulturalnie o biznesie w sianowskim klimacie

2

Kolejne spotkanie z cyklu „Kulturalnie o Biznesie” odbyło się tym razem w Sianowie. Gościny użyczyła uczestnikom nowoczesna biblioteka, wchodząca w skład sianowskiego Centrum Kultury. Tematem przewodnim był tym razem wpływ powstającej obwodnicy Koszalina i Sianowa na lokalną przedsiębiorczość. Ale to, co najbardziej chyba interesowało licznie przybyłych przedsiębiorców, samorządowców i gości, to kwestia inicjowania lokalnej przedsiębiorczości. Starano się odpowiedzieć na pytania: jak wspomóc rozwój lokalnych przedsiębiorców i jak pozyskiwać nowe firmy?

3

Podczas spotkania, burmistrz Karlina Waldemar Miśko, burmistrz -Sianowa Maciej Berlicki i wiceburmistrz Bobolic Grażyna Wiater opowiadali o pomysłach na rozwój małych miejscowości, oraz o tym, jak przyciągnąć i utrzymać inwestorów w gminach, także w aspekcie terenów inwestycyjnych i stref ekonomicznych. O tym, co gmina Sianów ma do zaoferowania przedsiębiorcom i nie tylko im opowiadał zebranym włodarz gminy. Padały liczne pytania i pomysły dotyczące rozwoju lokalnych inicjatyw.

maciejberlickiprezentacjasianowa

Całość spotkania uzupełniona została o wręczenie certyfikatów nowym członkom KIPH. Akcent kulturalny zapewniły podopieczne Centum Kultury, które z talentem i profesjonalizmem zaśpiewały i zatańczyły, mimo młodego wieku.

{gallery}kulturalnieobiznesiesianow{/gallery}

Registration disabled