Moje rękodzieło

Kiedy mówimy…rękodzieło -to mamy najczęściej na myśli coś wytworzone w sposób nieprzemysłowy, posiadające walory artystyczne, a do tego jeszcze zawierające motywy typowe dla kultury, w której to coś powstało. Dla wielu rękodzieło to również coś wykonane przede wszystkim ręcznie, estetycznie, z pomysłem i zrobione w niewielkich ilościach, bo zapewne świadczy to o unikatowości danego wyrobu rękodzielniczego. W naszym kraju rynek rękodzieła niewątpliwie  ma swój czas i stale się rozwija,chociaż też napotyka swoje trudności. Ludzie znudzeni już powtarzalnymi i masowymi artykułami z sieciówek i zalewającej nasz rynek tzw.chińszczyzny zapragnęli czegoś innego czyli oryginalnego, a co za tym idzie swoją drogę rozpoczęła moda na to wszystko, co wykonane ręcznie i nie tylko ładnie wygląda,ale ma też wartość użytkową. Tego najczęściej poszukujemy zarówno do domu jak i na prezent, a trzeba przyznać, że na naszym zachodniopomorskim rynku jest w czym wybierać. 

Powstaje coraz więcej sklepów z rękodziełem, warsztatownie, galerie, kawiarnie artystyczne  itp. miejsca.

Dzisiaj ma to oczywiście całą rzeszę odbiorców i uczestników,co nas rękodzielników bardzo cieszy, bo mamy możliwość przekazać choć część  swojej wiedzy i opowiedzieć  o swoich pasjach  innym.

Rękodziełem interesują się nie tylko ludzie, którzy cenią sobie wszelkie awangardowe  pomysły artystyczne,które jak wiadomo z czasem okazują się mało praktyczne,ale również tacy,którzy cenią sobie bardziej tradycyjne rozwiązania w tej dziedzinie i raczej koncentrują się na funkcjonalności wyrobów rękodzielniczych,które zamierzają zakupić,a sami rękodzielnicy starają się coraz bardziej koncentrować na potrzebach swoich odbiorców i klientów.

I tak chyba powinno to wyglądać.

Rękodziełem bawi się dzisiaj wielu ludzi, mniej czy bardziej zdolnych,ale każdy z nich  pracuje nad swoimi dziełami z ogromną pasją i z sercem, co nie zawsze jednak można odpowiednio wycenić, bo to trudne, kiedy obok w sklepie z tzw.chińszczyzną coś podobnego,ale wytwarzane bardzo daleko, masowo,najczęściej ze złej jakości materiałów ma cenę poniżej kosztów wytworzenia naszych własnych dzieł rękodzielniczych. Czasy wiadomo nie są najłatwiejsze dla handlu ogólnie, większość ludzi chce kupić coś pięknego, najlepiej ręcznie zrobionego, a do tego w cenie tzw. chińszczyzny.

My rękodzielnicy jesteśmy jednak optymistami i wierzymy, że ludzie w końcu zaczną doceniać nasze rodzime rękodzieło i coraz rzadziej będzie zwracało uwagę na cenę, a bardziej na to,co dostaje w zmian, czyli  produkt dobrej jakości, polski, wykonany z wielką starannością i spełniający oczekiwania kupującego. Dlatego też wszelkie akcje promujące nasze polskie i rodzime rękodzieło globalnie czy też tylko lokalnie – my rękodzielnicy popieramy i chętnie bierzemy w tym udział.

Niejednokrotnie i dla wielu ludzi zabawa w rękodzieło i pasja do jego tworzenia przerodziła się  z czasem w poważny i dochodowy biznes mający swoich odbiorców  nie tylko na terenie naszego kraju ,ale też poza jego granicami.

Jedną i zapewne nie jedyną firmą w pełni identyfikującą się z tym wszystkim,co zostało wcześniej napisane jest Studio Kreacji Artystycznej „Evergreen-art” z Koszalina.

Evergreen-art…. to miejsce, gdzie  z pasji powstają ekskluzywne i dobrej jakości prace w wielu technikach zdobniczych i wykonania ( np.scrapbooking,decoupage,kolaż przestrzenny…)

Nasze ulubione style to retro i shabby chic…czyli bardzo stylowe i ujmujące w każdym calu.

Tworzymy eleganckie albumy,pamiątki,dekoracje,dodatki: ślubne, komunijne, z okazji chrztu czy narodzin dziecka, zaproszenia, kartki okolicznościowe, ozdoby świąteczne, galanterię dziecięcą, biżuterię, wyroby z filcu, wełny oraz wiele innych, stylowych bibelotów dla domu i tych użytkowych.Posiadamy w swojej ofercie wyroby gotowe, ale wykonujemy je również na specjalne zamówienie. Wiele rzeczy i wzorów można wybrać z naszego katalogu firmowego. Świadczymy również usługi z zakresu dekoracji stołów na przyjęcia rodzinne,komunijne, ślubne i z okazji Chrztu.  Nasze Studio posiada sklep internetowy na Allegro oraz jest członkiem Północnej Izby Gospodarczej.

Jesteśmy i tworzymy dla każdego,kto szuka rzeczy oryginalnych i jedynych w swoim rodzaju.

Nasze prace i informacje na temat naszej działalności: www.evergreen-art.blogspot.com,

Kontakt: evergreenart33@gmail.com. 

tel: 605 299 505

 

Katarzyna Michalik

 

Registration disabled