Morsy Calido – udany zlot w Łazach

calidomorsy2Popularne powiedzenie „nie bądź w gorącej wodzie kąpany” na pewno nie dotyczy Morsów Calido, miłośników zimowej kąpieli w Bałtyku, którzy drugi już zlot mieli w połowie stycznia. W Łazach spotkało się blisko 80 osób, wykorzystując wspólną kąpiel do wzmocnienia odporności oraz do integracji i dobrej zabawy. Wielu z uczestników Zlotu pochodzi z głębi Polski, więc zimowy przyjazd nad morze stanowi dla nich unikalną okazję do zimowego plażowania podczas którego goście zmieniają się w prawdziwe zimowe Morsy.

Morsowanie w klubie Calido to również wyjątkowa atrakcja dla osób, przyjeżdżających na szkolenia sianowskiej firmy ARKA.

calidomorsy3

Co ma ze sobą wspólnego Calido, czyi jedna z marek produktów ARKI i klub morsów?
Otóż firma ARKA z Sianowa wprowadziła na rynek polski wiele innowacyjnych i opatentowanych produktów, które cieszą się dużym uznaniem wśród firm handlowych i instalacyjnych, w tym także pod marką Calido. Cechą wspólną marek Calido, Duro, Circula i Crudo jest wysoka jakość, niezawodność i funkcjonalność. Produkty tak logowane doskonale sprawdzają się w instalacjach wodnych, grzewczych i w łazienkach – jednak pełne wykorzystanie ich zalet wymaga przekazania wiedzy technicznej. – Odbywa się to podczas szkoleń i prezentacji. Ostatnie takie szkolenie udało się połączyć ze zlotem Morsów- opowiada Ryszard Witkowski, współwłaściciel ARKI i wieloletni fan morsowania – chcieliśmy, by oprócz przekazania wiedzy, uczestnicy przeżyli coś ciekawego, na przykład przygodę z zimową kąpielą.

 

Spośród blisko 80 uczestników szkolenia zdecydowana większość dała się namówić na kąpiel w morzu. Dla wielu z nich, była to pierwsza morska, zimowa kąpiel. Efekt? Entuzjazm, fascynacja, niedowierzanie, że się na to odważyli.

calidomorsy1

Oczywiście wszyscy uczestnicy byli wyposażeni w profesjonalne obuwie, a nad bezpieczeństwem kąpieli czuwali płetwonurkowie oraz personel medyczny. Po kąpieli, na uczestników Zlotu czekały ustawione na zewnątrz banie z gorącą wodą oraz sauny. Niektórzy z Morsów już zapowiedzieli, że wrócą tu za rok!

Tomasz Wojciechowski

Registration disabled