Nasze obawy i plany związane z Bożym Narodzeniem

Nieco ponad 1/3 Polaków obawia się o możliwość spotkania z rodziną podczas Świąt Bożego Narodzenia ze względu na pandemię. Spora część z nas, zastanawia się czy trafi z upominkami w gusta najbliższych a dla wielu respondentów coroczną zmorą jest zdążenie na czas z przygotowaniami.

Według co trzeciego Polaka najbardziej tęsknimy za białymi świętami, ze śniegiem i możliwością ulepienia bałwana oraz za spotkaniami w dużym gronie. Marzą nam się radosne święta bez pandemii – takie wnioski płyną z badania „Za jakimi Świętami Bożego Narodzenia tęsknią Polacy”, zrealizowanego przez Prezentmarzeń.

Polacy mogą więc obecnie postrzegać tegoroczne Boże Narodzenie jako mniej radosne z powodu pandemicznej rzeczywistości i coraz bardziej pozbawione świątecznej tradycji. Głównymi emocjami, które prawdopodobnie będą towarzyszyć grudniowym świętom jest według 31% zapytanych smutek, że zabraknie kogoś bliskiego przy stole. Według 26% respondentów będzie to jednak radość ze wspólnego spotkania mimo trudnych czasów.

Zdaniem 27% zapytanych Polaków z powodu świąt stajemy się bardziej nerwowi. Co czwarty respondent przyznaje, że wpada w szał świątecznych zakupów. Na szczęście, baadanie potwierdza, że coraz chętniej pomagamy potrzebującym.

Zdaniem blisko 40% respondentów obecnie nabywamy bardziej przemyślane świąteczne prezenty niż w ubiegłych latach. Wciąż też kupujemy za drogie upominki zadłużając się. Co trzeci zapytany Polak spośród ponad 1200 ankietowanych chciałby w tym roku otrzymać niematerialny upominek świąteczny. Co czwarty liczy na prezent w formie niespodzianki.

Registration disabled