Niebawem X edycja Kongresu Firm Rodzinnych

Z badań przeprowadzonych przez nasz Instytut wynika, że tylko 8% sukcesorów jest zainteresowanych wejściem do firmy rodzinnej, przejęciem odpowiedzialności i kontynuacją rodzinnego biznesu. Nie od dziś wiadomo, że firmy rodzinne są podstawą polskiej gospodarki. Jest ich ponad 2 mln, tworzą 8 mln miejsc pracy.

Firmy rodzinne budują nie tylko kulturę organizacyjną własnej firmy i rodziny, ale także bardzo często lokalnych społeczności: wpływając na zatrudnienie, działając charytatywnie, sponsorując wydarzenia kulturalno-sportowe – są zatem ekonomicznie i gospodarczo ważne. Co by było gdyby tych biznesów zabrakło? To oczywiście czarny scenariusz. Dlatego Instytut Biznesu Rodzinnego działa na rzecz profesjonalizacji przedsiębiorstw rodzinnych, wprowadzając m.in. projekt Fundacji Rodzinnej.

W jubileuszowej edycji Kongresu będzie mowa właśnie o tej idei, dlatego motywem przewodnim tegorocznej edycji jest „Fundacja rodzinna między nadzieją a rzeczywistością”. Rewolucyjna ustawa o fundacjach rodzinnych powoduje znaczne zainteresowanie tym tematem. Jak zwykle szczerze i transparentnie opowiemy Państwu, czy fundację warto zakładać, jak powinno się ją zaplanować, na jakich dokumentach oprzeć, kogo będzie dotyczyła, a kogo nie, jakie są jej cele i zadania. Obecne zmiany legislacyjne będą wymagały gruntownego zrozumienia optyki przedsiębiorczości rodzinnej, praw rządzących firmą i rodziną.

Temat jest nie przypadkowy, zaś po Kongresie uczestnicy mają wyjechać z solidną dawką wiedzy, odwagi oraz z zalążkiem myśli o powstaniu statutu fundacji lub konstytucji firmy rodzinnej.

Swoją wiedzą oraz doświadczeniem podzielą się min. Johannes Kärcher – Przewodniczący Rady Nadzorczej w firmie Alfred Kärcher SE & Co. KG oraz Michael von Liechtenstein Prezes Zarządu Industrie- & Finanzkontor oraz Założyciel I Prezes Geopolitical Intelligence Services AG. Z rodzimego rynku na scenie Kongresu wystąpią m.in. dr Adam Mokrysz – Prezes Grupy MOKATE, Ewald Raben Prezes Zarządu Grupy Raben, Leszek Kaszuba Prezes firmy Jamalex Sp. z o.o., Marcin Ochnik Prezes Zarządu OCHNIK S.A. i wielu innych. Aby poznać naszych prelegentów oraz zobaczyć program agendy zachęcam do odwiedzin naszej witryny: https://kongresfirmrodzinnych.pl/#o-kongresie.

Registration disabled