Nowe oblicze EMKI już w maju

emka2017Dokładnie 20 maja koszalińska Galeria EMKA zostanie oficjalnie zaprezentowana w nowej odsłonie, podczas hucznej imprezy z licznymi atrakcjami i nagrodami dla gości i klientów. Tymczasem prace remontowe trwają. Na pierwszym piętrze kondygnacji, jeszcze niedostępnym dla osób postronnych wciąż pracują ekipy budowlane. Jak zapewnia dyrektor EMKI Jacek Sikorski, przebudowa Emki to nie zmiany kosmetyczne czy powierzchowny lifting wnętrza. Po piętnastu latach istnienia na rynku Emka zostanie dostosowana do obecnych standardów centrów handlowych. Prowadzone są obecnie również prace rebrandingowe, w tym projektowanie nowego logo galerii.- Celem modernizacji jest dostosowanie Galerii do obecnych standardów centrów handlowych. Kiedy centrum zostało otwarte w 2002 roku było nowoczesnym, jak na tamten czas obiektem. Po piętnastu latach istnienia na rynku, EMKA zostanie w dużym stopniu zmieniona- twierdzi Jacek Sikorski.

galeriaemkawizualizacja1

Na ile będzie to jednak skuteczne, w sytuacji, gdy w Koszalinie prężnie działa już centrum handlowe Atrium? Co prawda ofert sklepów lokalnych tam nie spotkamy, jednak Atrium cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców Koszalina i okolic. Tymczasem EMKA kojarzona jest właśnie z lokalnym, regionalnym centrum handlowym gdzie swoje miejsce znaleźli oprócz topowych sklepów i marek, także lokalni najemcy. Obie lokalizacje centrów handlowych są też skrajnie różne. Z jednej strony mamy bliskość Jamna, z drugiej- sąsiedztwo cmentarza.
-EMKA ma ogromny potencjał, o czym świadczy poziom codziennej odwiedzalności Galerii. Po modernizacji budynku i dostosowaniu wachlarza najemców, EMKA będzie mogła jeszcze bardziej odpowiadać potrzebom klientów.- wyjaśnia Jacek Sikorski.

EMKA ma być więc elegancka i w pełni dostosowana do najnowszych trendów. Zastosowano najwyższej klasy materiały oraz zadbano o doskonałą jakość wykonania. Podniesiono maksymalnie sufity a komfort zakupów zapewnią wysokie, przeszklone witryny oraz starannie dobrane oświetlenie. Podczas przebudowy stworzono dodatkowe klatki schodowe i taśmy ruchome.

Właściciel EMKI zapewnia, że w chwili obecnej Galeria została skomercjalizowana niemal w całości. Do tej pory do grona najemców galerii dołączyły sklepy odzieżowe: Carry, H&M, salony obuwnicze CCC oraz Deichmann, sklep Pepco, a także salony sportowe Martes Sport i 4F oraz kawiarnia Cafe Mondo. Jednocześnie przedłużono również umowy w markami, które już wcześniej znajdowały się w EMCE.: Sano, Grey Wolf, Genetic, Zoolandia, czy RTV Euro AGD. W nowym kształcie otwarte są już sklepy: LEO Premium, Big Star, Monnari, Vistula, Quiosque, YES, Vision Express, Sephora, Rossmann, Ziaja, Empik, PLAY, Orange, T-Mobile, Inmedio, Bank Millennium, Biuro Podróży Rainbow oraz restauracja Viva Italia i Czas na Herbatę.

galeriaemkaotwarciemaj2017Sano pozostanie w tej samej lokalizacji, będzie jednak wyremontowane. Prace rozpoczną się 18 kwietnia i polegać będą na zmianie aranżacji supermarketu i układu towarów. Miłą niespodzianką dla klientów będzie nowy wystrój sklepu. Ponadto rozszerzony zostanie asortyment w każdej kategorii produktów, przede wszystkim w działach towaru świeżego. Na czas remontu sklep zostanie zamknięty. Sano uruchomione zostanie w drugiej połowie maja.
W zamian za Świat Lodów pojawi się także w EMCE nowa lodziarnia. Nie zapadła jednak jeszcze ostateczna decyzja co do tego, jaki to będzie lokal. Nowym najemcą bedzie również dobrze znana mieszkańcom Koszalina kawiarnia Cafe Mondo. 

emkafoodcourt1-Z myślą o rodzinach z dziećmi planowane jest stworzenie w Emce nowego placu zabaw dla dzieci. Atrakcją dla klientów będzie tez niewątpliwie tak zwana strefa food court, pod hasłem Food on the beach, utrzymana w estetyce marynistycznej. Jasne drewno, prawdziwe liny żeglarskie i drewniane pniaki, przywołujące na myśl falochrony, w połączeniu z marynistyczną kolorystyką obić meblowych oraz tematycznymi detalami, tworzyć będą wyjątkową atmosferę. Zadbano o to, by przestrzeń strefy restauracyjnej odpowiadała potrzebom wszystkich klientów. Będą w niej więc kanapy oraz duże stoły, przy których usiąść będzie można z grupą przyjaciół, jak i kameralne kąciki dla osób szukających odrobiny prywatności. Nowy food court będzie przyjaznym miejscem odpoczynku. A o zróżnicowaną ofertę gastronomiczną zadbają nowi najemcy: Berlin Döner Kebap, Bistro Express i Kuchnia Shanghai.- wyjaśnia Anna Szmidt z Toolbox Marketing, agencji odpowiedzialnej za marketing i PR EMKI.

emkamarinefoodGruntowna przebudowa EMKI wiąże się bezsprzecznie z dużymi kosztami. Czy nowy standard oznacza równoczesnie podniesienie czynszów najmu?- Czynsze obecnie zostały dostosowane do warunków rynkowych panujących w poszczególnych branżach. Dla niektórych najemców mogło to oznaczać podwyżki. Nowi najemcy podpisali umowy zgodnie ze standardami rynku- twierdzi szefostwo EMKI. Ceny najmu muszą być jednak rozsądne, skoro chętnych do prowadzenia w EMCE sklepów i punktów kulinarnych nie brakuje.

Koszalińska Galeria EMKA wchodzi w nowy etap funkcjonowania. Gdy rozpoczynała swoje istnienie 15 lat temu, jej otwarcie było niemałą sensacją. Planowano drugi etap rozbudowy, który zakładał nową powierzchnię handlową i usługową. Pozostała po tych planach dziura, która do dziś jest tematem żartów mieszkańców Koszalina, aczkolwiek są plany daszego zagospodarowania tego terenu. Czy metamorfoza EMKI okaże się udana i Galeria będzie nadal cieszyć się popularnością? Zobaczymy już w maju.

Tomasz Wojciechowski

 

Registration disabled