Nowości przydatne w domu i ogrodzie

Lato to czas intensywnych prac przydomowych, ale także okres wymiany różnych urządzeń domowych, instalacji, lub montażu nowych, przydatnych urządzeń. W tym zakresie warto posłużyć się rozwiązaniami, jakie oferuje nam pewien polski producent asortymentu instalacyjnego i sanitarnego.

Ogród

Na dworze upał, warto więc zadbać o podlewanie kwiatów, krzewów, rabat – a co za tym idzie o funkcjonalny zawór, do którego można podłączyć wąż ogrodowy, lub nabrać wody do konewki. Ale po co wybierać między tymi dwoma rozwiązaniami, jeśli można mieć dostęp do dwóch odpływów wody jednocześnie! W pracach ogrodowych warto posiadać zawór mrozoodporny marki Calido serii OGRÓD BIS. Produkt ten został nagradzony Złotem Medalem MTP na Targach w Poznaniu w ubiegłym roku, zaprojektowany przez polskich konstruktorów. Zawór posiada możliwość niezależnego otwierania i zamykania dwóch odpływów. Można więc podłączyć do zaworu wąż ogrodowy i jednocześnie wykorzystać kran do nalewania wody na potrzeby innych czynności. Czyli takie dwa w jednym. Kto ma dzieci, które chcą pomagać w pracach ogrodowych, wołając bez przerwy o napełnianie im konewki do podlewania, ten wie o czym mowa.

Poza tym mrozodporność zaworów serii OGRÓD to również cecha, którą należy wziąć pod uwagę. Dlaczego? Bo w praktyce oznacza to tyle, że zawory można pozostawić na zewnątrz zimą bez konieczności opróżnainia przed zimą instalacji z wody! Nie ma więc obawy, że zamarznięta woda spowoduje uszkodzenie zaworów. Unikalna konstrukcja kuli zamykającej i uszczelnień wewnętrznych powodują, że zawory są odporne na pękanie spowodowane zamarznięciem wody. Zawory pomyślnie przeszły testy w temperaturze -18°C. No i dodajmy do tego jakość wykonania, zawór jest masywny i solidny. Mosiężny korpus wykonano z litego mosiądzu i zapewnia to wytrzymałość konstrukcji. Niklowanie korpusu dodatkowo zabezpiecza zawór przed wpływem atmosfery. Ponieważ zawór jest narażony na czynniki atmosferyczne, jego dźwignia zamykająca, oraz nakrętka wykonane są ze stali nierdzewnej. Do tego okres gwarancyjny na tą linię zaworów wynosi aż 5 lat.
Miłośnicy ogrodów, działek, fani wiosennej roślinności powinni szukać tego zaworu w dobrych sklepach i hurtowniach instalacyjnych. Gdzie na przykład? O tym za chwilę.

Z kranu woda zdrowia doda

Pozostańmy jeszcze w temacie wody i lata. Bo jak gorąco, to pić się chce, a coraz więcej osób przekonuje się do picia wody z kranu, która jest przecież w każdym domostwie. Woda z kranu, jest znacznie tańsza od butelkowej, kupowanej w sklepie. Ale czy woda płynąca w Twoim kranie nadaje się do picia? Nie odpowiada Ci jej zapach lub smak? Chcesz mieć pewność, że Ty i Twoi bliscy pijecie zdrową wodę? Z pomocą przychodzą współczesne technologie, pozwalające poprawić parametry wody z kranu, na przykład różne filtry oczyszczające wodę.
Filtry to wiele plusów, na przykład lepszy smak i zapach wody, brak negatywnego wpływu na przygotowywane napoje, np. kawę czy herbatę, duża wydajność wkładów filtrujących (nawet do 380 l na dobę), niskie koszty utrzymania i wreszcie – łatwa instalacja i bezproblemowa wymiana zużytych wkładów. Ale jakie instalacje i filtry wybrać w bogatej ofercie rynkowej?
Tu znów warto zainteresować się nowością, czyli filtrem do wody oraz wkładami filtrującymi CRUDO. Filtr wody dostępny jest z płytką montażową i kluczem oraz z kompletem wkrętów i mosiężnym gwintem. Do filtra rekomendowane są wkłady: węglowy (poprawia smak i zapach wody, redukuje chlor) ,sznurkowy, lub piankowy (redukują piasek, rdzę i inne zawiesiny).
Jak wygląda proces instalacji? Jest prosty. Filtry do wody należy instalować za reduktorem ciśnienia, w pomieszczeniu, które nie jest narażone na działanie ujemnych temperatur. Miejsce montażu filtra powinno też zapewniać późniejszą swobodną konserwację i wymianę wkładów filtrujących. Jednocześnie nie powinno być narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Obudowę filtra należy instalować zgodnie z kierunkiem przepływu oznaczonym strzałką na korpusie, i zamontować go wyłącznie na instalacji wody zimnej. Filtr wody Crudo posiada oczywiście atest NIZP-PZH.

Zawór antykamienny w każdym domu


Odpowiednio dobrany zawór zamontowany pod pralkę lub zmywarkę ułatwia pracę urządzenia i jednocześnie to gwarancja bezpieczeństwa w użytkowaniu. Specjaliści rekomendują zawór kątowy MULTI marki Calido przeznaczony do montażu w instalacjach wodociągowych.
Zawór wyposażony jest system zamykania wykonany w technologii antykamiennej. Konstrukcja systemu zamykania umożliwia wybór pomiędzy czterema nastawami: wyloty otwarty-otwarty, zamknięty-otwarty, zamknięty-zamknięty i otwarty-zamknięty. Czemu jest to produkt wyjątkowy? Ponieważ zawór Calido MULTI umożliwia jednoczesne zasilanie dwóch urządzeń. Może to być bateria i sprzęt AGD: pralka lub zmywarka. Tym samym jeden zawór spełnia uniwersalną rolę niezależnie od lokalizacji zasilanego urządzenia, umożliwia też zmianę jego lokalizacji w przyszłości! Calido MULTI spełnia oczywiście aktualne wymagania Państwowego Zakładu Higieny jakie musi spełniać armatura przeznaczona do montażu w instalacjach wody użytkowej. Więc wewnętrzne i zewnętrzne elementy są mosiężne, a te mające kontakt z wodą nie są pokryte warstwą chromu.

Wszystkie te urządzenia, jak też o wiele większy asortyment obejmujący między innymi innowacyjne pompy do cyrkulacji wody Platino CIRCULA, czy eleganckie zestawy baterii łazienkowych, kuchennych i zestawów prysznicowych, kupić można w sklepie „U Piotra”. – To sklep dla instalatorów, w którym także odbiorca detaliczny znajdzie coś dla siebie. – wyjaśnia Piotr Rezmer, właściciel sklepu.- W naszej stałej ofercie znajdują się produkty serii DURO, CALIDO, CIRCULA. To duża gama produktów z szerokim zakresem zastosowania. Są one cenione przez klientów. Zapraszamy do zakupów! Doradzimy, podpowiemy.


Tomasz Wojciechowski

Registration disabled