Ogród razy dwa, czyli zawór OGRÓD BIS

calidozaworbisPrzyszła wiosna. Czas więc na przydomowe porządki, koszenie trawy, pielęgnowanie kwiatów i rabat. W takich pracach niezastąpiony jest szybki dostęp do wody z zewnątrz- by podłączyć wąż ogrodowy, lub nabrać wody do konewki. Teraz można zrobić te dwie rzeczy jednocześnie, dzięki zaworowi mrozoodpornemu marki Calido serii OGRÓD BIS. Jego twórcą są specjaliści z sianowskiej firmy ARKA, która jest znana z wysokiej jakości produktów instalacyjnych, a wyroby tej firmy można nabyć w wielu profesjonalnych sklepach i hurtowniach instalatorskich na terenie całej Polski. Są wysoko cenione ze względu na niezawodność, wysoką jakość i ciekawe wykonanie.

– Doświadczenie zebrane podczas dwudziestu czterech lat pracy na rynku instalacyjnym skłoniło nas do zaprojektowania kolejnej wersji zaworów czerpalnych zawierających nasze własne, innowacyjne rozwiązania techniczne. Nasza konstrukcja posiada ochronę patentową na terenie Unii Europejskiej. – wyjaśnia Jakub Gronek z firmy ARKA.

arkaa1

Na czym polega ta innowacyjność? OGRÓD BIS  to mrozoodporny zawór czerpalny z dodatkową szybkozłączką do podłączenia węża ogrodowego.  W praktyce oznacza to tyle, że zawór można pozostawić na zewnątrz zimą bez konieczności deinstalacji. Nie ma obawy że zamarznięta woda spowoduje uszkodzenie zaworu. -Solidność korpusu oraz unikalna konstrukcja kuli zamykającej i uszczelnień wewnętrznych powodują, że zawór jest odporny na pękanie spowodowane zamarznięciem wody. Zawory pomyślnie przeszły testy w temperaturze -18°C!- opowiada Jakub Gronek. Można podłączyć do zaworu wąż ogrodowy i jednocześnie wykorzystać kran do nalewania wody na potrzeby prac ogrodowych.

calidologoNiebagatelną role odgrywa też sam wygląd zaworu. Design jest nowoczesny i ergonomiczny, a przy tym co tu dużo pisać- zawór prezentuje się po prostu ładnie.
Mosiężny korpus zaworu wykonany z litego mosiądzu zapewnia wytrzymałość konstrukcji. Niklowanie korpusu dodatkowo zabezpiecza zawór przed wpływem atmosfery. Ponieważ zawór jest narażony na czynniki atmosferyczne, jego dźwignia zamykająca, oraz nakrętka wykonane są ze stali nierdzewnej. W zaworze jest zamontowana tak zwana kierownica strumienia, co eliminuje rozbryzgi podczas napełniania naczyń do podlewania. Zatem generalnie- OGRÓD BIS jest idealnym pomocnikiem w pracach ogrodowych i powinien go posiadać każdy fan ogrodnictwa, prac porządkowych i przydomowych.

Tomasz Wojciechowski

Więcej o ofercie zaworów ARKI- tutaj.

Registration disabled