Okna dostosowane do Twoich potrzeb

2bJest wiele rodzajów okien. Jak je dopasować do funkcji każdego pomieszczenia? Okna powinny spełniać 3 najważniejsze funkcje. Zapewnić bezpieczeństwo i komfort oraz spełnić wysokie wymagania klientów odnośnie estetyki. W poniższym artykule podpowiadamy na co zwrócić uwagę wybierając okucia do poszczególnych pomieszczeń w Twoim domu. Bezpieczeństwo: Na parterze najlepiej sprawdzą się okna z antywyważeniowymi okuciami, oraz klamkami zamykanymi na klucz. Dzięki tym okuciom chronimy nasz dom przed włamaniem. Klamki z kluczem w oknach na parterze i tarasie przeciwdziałają próbom przesunięcia okucia po obwodzie skrzydła od zewnątrz. Drugim ważnym miejscem w domu jest pokój dziecka. Dzięki nowej technologii okuć Roto Titl-First nasze dziecko będzie mogło tylko uchylić okno, ponieważ do otwarcia na oścież potrzebny jest klucz.

Antywłamaniowe ryglowanie w kilku punktach naraz, stosowane w oknach i drzwiach z okuciem Roto,zapewniają wysoki poziom zabezpieczeń już w wersji podstawowej. System ten pozwala na montaż na całym obwodzie okna dodatkowych mechanicznych i elektronicznych elementów zabezpieczających. W przypadku drzwi balkonowych – zawierają one na całym obwodzie skrzydła stalowe rygle hakowe, które stabilnie ryglują drzwi balkonowe w ościeżnicy i skutecznie odpierają ataki intruzów.

Wygoda i funkcjonalność: Ważne jest, aby przy wietrzeniu dom pozostał suchy i ciepły. Ułatwi nam to hamulec w klamce, który pozwala zablokować otwarte skrzydło w dowolnym położeniu i zadba o właściwe wietrzenie np. w łazience. Wystarczy przekręcić klamkę o 45° do góry, aby stabilnie zablokować uchylone skrzydło w jednej z wielu pozycji wentylacyjnych.

gg5
Innym rozwiązaniem jest okucie z wielostopniowym uchyłem . Dzięki niemu można precyzyjnie ustawić wielkość uchyłu, a tym samym dostroić do temperatury otoczenia strumień napływającego powietrza. Jest to idealne rozwiązanie do sypialni, dlatego, że nawet zimą możemy wietrzyć pomieszczenie bez jego wychładzania.

Również wygodnym rozwiązaniem jest okucie E-Tec Drive – napęd uchylająco-ryglujący. Niewidoczny na zamkniętym oknie automat uchyli okno o zaprogramowanej porze, a po wywietrzeniu bezpiecznie zarygluje je na całym obwodzie, nawet pod nieobecność domowników. Szczególnie pomocny w łazience w walce z grzybem i wilgocią.

Natomiast do biura, czy gabinetu nada się okno z klamką na wygodnej wysokości. Gdy przed oknem stoi duże biurko lub stół, dosięgnięcie klamki może sprawiać trudność. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu jest okno Roto Komfort z dużą klamką umieszczoną poziomo u dołu skrzydła.

Idealne do kuchni okno przesuwne z okuciem Roto Patio S. Pozwala na szybkie i łatwe otworzenie okna podczas gotowania, nie ryzykując strącenia stojących przed nim naczyń oraz uniknąć kolizji z baterią zlewozmywaka.

Komfortowy hamulec w klamce: Otwórz okno na odpowiednią szerokość i zablokuj skrzydło w wybranym położeniu: wystarczy przekręcić klamkę w dół i gotowe!

Estetyka: okna i drzwi z ukrytymi zawiasami – Designo, które umożliwia otwarcie skrzydła pod kątem nie 90°, a aż 100°, dzięki czemu zwiększa się pole widzenia. Salon, to wizytówka Twojego domu i wymaga szczególnej dbałości o detale. Rozwiązanie z ukrytymi zawiasami zdecydowanie podnosi reprezentacyjność pomieszczenia, zwłaszcza gdy widać całe okno. Brak widocznych zawiasów ułatwia utrzymanie czystości – kurz nie gromadzi się w zakamarkach i na wystających elementach okucia. Dodatkowo klamka RotoSwing z ukrytą rozetką nada wnętrzu nowoczesnego stylu.
Wielkie przesuwne przeszklenia na całą wysokość pokoju stosowane są zazwyczaj w salonach, gdzie pełnią również funkcję komfortowego wyjścia na taras. Jedną z głównych zalet jest zwiększenie ilości naturalnego światła w domu. Roto Patio Life to duże przesuwne skrzydła o szerokości do 3,23 m. Lekko jezdne drzwi tarasowe Patio Life bez wystającego progu zapewniają znakomitą izolację termiczną i ochronę anty wyważeniową. Komfortowe wyjście na balkon i taras zapewni nam też zatrzask magnetyczny. Dzięki okuciu Roto NT wystarczy lekkie dotknięcie skrzydła drzwi balkonowych do ościeżnicy, żeby domknęły się przyciągane siłą pola magnetycznego. Magnes trzyma drzwi na tyle mocno, że nie ma potrzeby ryglowania ich klamką po każdym wyjściu na balkon lub taras. Zalety tego rozwiązania zauważymy zwłaszcza latem, kiedy na balkonie czy tarasie spędzamy dużo czasu. Niski próg to dodatkowy komfort użytkowania.
Zapraszamy do osobistego sprawdzenia zalet i walorów proponowanych rozwiązań!
Pamela Cebo

www.okna.koszalin.pl

Registration disabled