OldTown Festival

Po rocznej, „pandemicznej” przerwie organizatorom udało się zorganizować kolejny OldTown Festival. Impreza odbyła się na terenach dawnego radzieckiego lotniska w Kluczewie i jest spotkaniem miłośników postapokaliptycznego science-fiction.

OT Festival to przede wszystkim ogromna gra terenowa (LARP) i część widowiskowo-artystyczna: koncerty, imprezy i warsztaty artystyczne. OldTown szczyci się największym w Europie larpem w klimacie postapokalipsy, który trwa przez trzy dni, 24 godziny na dobę. Od kilku lat organizatorzy myślą także o nas, fotografach organizując OldTown Focus – wielką sesję fotograficzną. Jak zawsze ekipa fotografów Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego wzięła w niej udział!

Specjalnie budowane (czy chociaż przerabiane) pojazdy oraz fantazyjne stroje i makijaże noszone przez uczestników OldTown, w połączeniu ze scenografią miasteczka po zagładzie nuklearnej stanowią niezwykle wdzięczny obiekt do fotografowania. Impreza stwarza możliwość utrwalenia na zdjęciach scen wyglądających jak filmowe kadry z Mad Maxa, czy kultowej gry S.T.A.L.K.E.R.

Warto dodać, że fotografie wykonane podczas OldTown Focus dają swoim twórcom niczym nie ograniczone możliwości kreatywnej postprodukcji zdjęć. Ba! One wręcz się o tę obróbkę proszą.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z imprezy.

Bodek Macal

Foto: Bodek Macal, Piotr Wolski

Registration disabled