Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

OldTown Festival

Po rocznej, „pandemicznej” przerwie organizatorom udało się zorganizować kolejny OldTown Festival. Impreza odbyła się na terenach dawnego radzieckiego lotniska w Kluczewie i jest spotkaniem miłośników postapokaliptycznego science-fiction.

OT Festival to przede wszystkim ogromna gra terenowa (LARP) i część widowiskowo-artystyczna: koncerty, imprezy i warsztaty artystyczne. OldTown szczyci się największym w Europie larpem w klimacie postapokalipsy, który trwa przez trzy dni, 24 godziny na dobę. Od kilku lat organizatorzy myślą także o nas, fotografach organizując OldTown Focus – wielką sesję fotograficzną. Jak zawsze ekipa fotografów Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego wzięła w niej udział!

Specjalnie budowane (czy chociaż przerabiane) pojazdy oraz fantazyjne stroje i makijaże noszone przez uczestników OldTown, w połączeniu ze scenografią miasteczka po zagładzie nuklearnej stanowią niezwykle wdzięczny obiekt do fotografowania. Impreza stwarza możliwość utrwalenia na zdjęciach scen wyglądających jak filmowe kadry z Mad Maxa, czy kultowej gry S.T.A.L.K.E.R.

Warto dodać, że fotografie wykonane podczas OldTown Focus dają swoim twórcom niczym nie ograniczone możliwości kreatywnej postprodukcji zdjęć. Ba! One wręcz się o tę obróbkę proszą.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z imprezy.

Bodek Macal

Foto: Bodek Macal, Piotr Wolski

Registration disabled