Pięć lat z „Lokatorem”

annawedman1Czas w biznesie szybko płynie. Z roku działalności robią się dwa lata, potem pięć. Wie o tym doskonale Anna Romańska-Wedman, właścicielka koszalińskiej firmy „Lokator Zarządzanie Najmem”. Firma ta świętuje w tym roku pięciolecie istnienia. Chociaż początki były skromne, dziś firma Pani Anny przeniosła się do przestrzennego, reprezentatywnego wnętrza, a zespół powiększył się o trzy pracownice. –Sektor zarządzania najmem to bardzo trudny rynek. Sama nie wierzę, że to już pięć lat. Najtrudniejsze były pierwsze dwa, które dałam sobie na rozruch firmy, pozyskanie klientów i organizację pracy. Chciałam coś w życiu zmienić, szukałam pomysłu na siebie. Dziś wiem, że założenie własnego biznesu to najlepsza rzecz jaką mogłam zrobić w swoim życiu. Praca ta jest moją pasją i traktuje się własną firmę jak część siebie, jak swoje dziecko– wyjaśnia z uśmiechem Anna Romańska- Wedman.

Z małej jednoosobowej firmy, Pani Anna dzięki determinacji uczyniła dobrze prosperującą działalność, która w tym roku przeniosła się do nowej siedziby. Ulica Zwycięstwa 176 to adres, który powinien być dobrze znany wszystkim tym, którzy chcą powierzyć zarządzanie najmem w profesjonalne ręce. A wbrew pozorom, nie jest to błaha sprawa. Rynek wynajmu mieszkań kwitnie. Korzystają z tego właściciele mieszkań i najemcy, jak choćby młode pary, które chcą zacząć wspólne życie ale nie stać ich na kredyt mieszkaniowy lub zakup za gotówkę mieszkania. Jak sprawić by najemcy i wynajmujący byli zadowoleni z transakcji? –Zarządzanie najmem polega na przejęciu od właściciela wszystkich obowiązków związanych z wynajęciem nieruchomości. Doradzamy właścicielowi jak przygotować mieszkanie do wynajęcia, przez cały czas najmu monitorujemy stan płatności regulowanych przez najemcę, a w przypadku ich zaległości szybko reagujemy. Usługa jest skierowana do wszystkich tych osób, które nie mają czasu i ochoty zajmować się wszystkimi tymi rzeczami, które mogą być absorbujące. – opowiada właścicielka „Lokatora”.

lokator1
Trend mieszkań na wynajem w Koszalinie i innych miastach ma tendencję wzrostową, chociaż ceny wynajmu nie są równomierne to i tak chętnych jest sporo. Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania małe i niedrogie. Zwykle są to mieszkania dwupokojowe oraz kawalerki. Ważny jest też standard mieszkania. Najemcy najchętniej szukają mieszkań umeblowanych, najchętniej o nowoczesnym designie. Jednak, czy warto skorzystać z usług „Lokatora”? -Z powodów praktycznych. Właściciel przede wszystkim zaoszczędzi czas i pieniądze oraz zyska spokój. – mówi Anna Romańska- Wedman.
Co moja rozmówczyni myśli o planach rozwoju firmy na kolejne 5,10, czy 15 lat? – Oczywiście, myślę o ciągłym rozwoju,ekspansji i rozwiązaniach ułatwiających jeszcze bardziej kontakt z klientem. Mamy w planach między innymi specjalnie dedykowany temu system informatyczny, który usprawni nasze działanie- słyszę w odpowiedzi. Pozostaje więc trzymać kciuki!
Tomasz Wojciechowski
Więcej o firmie: www.lokator.biz

Registration disabled