Podsumowanie „Denara”

denar1

„Koszaliński Denar” to obecnie nowa odsłona znanej gospodarczej nagrody, ale jednocześnie  dowód uznania od przedsiębiorców dla przedsiębiorców. Co prawda jej tegoroczna edycja już się odbyła, ale warto wspomnieć jeszcze o samej idei „Koszalińskiego Denara”. Konkursy, plebiscyty i certyfikaty istnieją w naszej świadomości od zawsze. To że warto doceniać wyjątkowe osiągnięcia przedsiębiorców jest tak samo oczywiste, jak to że pożyteczne jest przemyślane chwalenie się sukcesami. To inspiracja dla innych a zarazem duża wartość i motywacja dla nagradzanego. Natomiast jak w gąszczu różnych inicjatyw tego typu stworzyć taką która jest bezdyskusyjnie wartościowa i przejrzysta? Po wielu dyskusjach wewnątrz Izby, analizach i zmianach wiemy to! W moim odczuciu taki jest „Koszaliński Denar Nagroda Gospodarcza Roku” i wiem że nie jest to ocena odosobniona.

PiotrHuzarPrezesKIPHPo pierwsze – firmy nominowane do nagrody zgłaszają inni przedsiębiorcy (w tym przypadku zrzeszeni w KIPH). Tym samym są to duże wyrazy uznania od „kolegów po fachu”, szczere i bezinteresowne. Finalnej oceny również dokonują przedsiębiorcy, bo to oni najbardziej znają trud prowadzenia biznesu. To wszystko powoduje że ocena jest przemyślana i kompletna.

Po drugie- uprościliśmy możliwie procedury konkursowe przy jednoczesnym zachowaniu rzetelności oceny. Zbieramy tylko niezbędne informacje od nominowanych firm a sam formularz konkursowy jest w naszej ocenie maksymalnie uproszczony. Powoduje to, że zyskujemy dane niezbędne do oceny starając się nie „bombardować” nominowanych kolejnymi dokumentami do uzupełnienia. Liczy się to co najistotniejsze.

I po trzecie – udział w konkursie jest nieodpłatny. Pomimo że większość wpływów z odpłatnych konkursów służy do pokrycia kosztów ich organizacji a nie dla wzbogacenia się organizatora (tak też było przez wiele lat w „Denarze”) to i tak istnieje wiele dyskusji na temat przejrzystości takiego rozwiązania. Ucięliśmy to stanowczo. Nie pobieramy żadnych opłat.
Z sukcesem podjęliśmy trud finansowania całego przedsięwzięcia ze środków pozyskanych od sponsorów. Co jest również istotne, nie przeznaczamy na ten cel ani złotówki z wpływów ze składek członkowskich, to są środki przeznaczone na inne cele.

denarview

To wszystko powoduje że „Denar” stał się jeszcze bardziej wartościowy dla laureatów i właśnie to było naszym celem. Idąc „za ciosem” dokonaliśmy kilka zmian organizacyjnych w corocznej Uroczystej Gali Denarowej, która stała się świętem przedsiębiorców nie tylko zrzeszonych w KIPH. Z czystym sumieniem mogę stwierdzić – Denar to nagroda wartościowa i rzetelnie przyznawana.

 

Piotr Huzar, prezes Koszalińskiej Izby Przemysłowo- Handlowej

 


Opinie:

 

Sponsorzy i partnerzy:

To świetne wydarzenie gospodarcze, z roku na rok staje się coraz bardziej prestiżowe. Warto brać udział w Denarze i warto się też tam pokazać. Jest to odpowiednia ranga i idealne miejsce dla integracji biznesu. Tym bardziej wspieraliśmy tegoroczą edycję Koszalińskiego Denara, jako sponsor i firma członkowska KIPH„- Andrzej Pawłowski, współwłaściciel firmy ARKA.

Denar jest wydarzeniem, które warto wspierać. Z przyjemnością wzięliśmy w niej udział, jako sponsor. To zdecydowanie nobilitujące„- Ilona Smulczak, właścicielka firmy DermaCare.

Denar to świetna okazja do tego, by zaprezentować ofertę swojej firmy„- Agnieszka Serafinko, właścicielka Przedsiębiorstwa Surowców Wtórnych Kędra

Koszaliński Denar, był współorganizowany przez nas, po raz pierwszy, co tym bardziej nas cieszy z racji zaufania Izby do naszej Agencji. Wydarzenie to potwierdza, że  Koszalin jest miastem mądrych i rozważnych przedsiębiorców. Uczestniczyć w takim wydarzeniu, w tak ważnej roli, to dla nas wielki zaszczyt. Korzystając z okazji, jeszcze raz chcielibyśmy złożyć gorące gratulacje dla Laureatów, Partnerów i firm nominowanych.” –Mirosław Kowalski, właściciel Agencji Eventowej Happiness

Firmy nominowane do nagrody „Koszaliński Denar”:

Bardzo miło jest znaleźć się wśród firm nominowanych do tej nagrody. To duże wyróżnienie„- dr Marek Janus, prezes Prywatnej Lecznicy Chirurgicznej Praxis Sp.z o.o.

Nominacja do nagrody Koszaliński Denar Nagroda Gospodarcza Roku 2017, promującej ducha przedsiębiorczości w naszym regionie jest ogromnym wyróżnieniem. Jesteśmy dumni że mogliśmy wziąć udział w konkursie i serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i nominowanym„. – Angelika Grabowska, właścicielka Centrum Szkoleniowego edu4U.

 

 

Registration disabled