Pomocnik w pracach przydomowych

zdjciezaworu CalidoMężczyzna pojawił się w dużej hali. Szybkim krokiem wszedł po metalowych schodach, trzymając się za barierkę. Przed wejściem do pomieszczenia rzucił jeszcze z wysokości pierwszego piętra okiem na regały wypełnione kartonami z różnorodnym asortymentem. Jak co dzień pracownicy pakujący zawory i elementy instalacyjne sprawnie szykowali zamówienia. Nacisnął klamkę i otworzył drzwi do średniej wielkości pomieszczenia, pełnego nowoczesnej aparatury. Wypełniało je lekko przyciemnone przez opuszczone żaluzje światło. Wiele z urządzeń do testowania produkowanego w firmie asortymentu miało równowartość dobrego, nowego auta.- Jakość dla klienta to podstawa, nie można na tym oszczędzać- pomyślał, uruchamiając jedną z maszyn.

ARKA laboratorium1Sianowska firma ARKA, specjalizująca się w projektowaniu i sprzedaży innowacyjnych zaworów oraz asortymentu instalacyjnego i grzewczego na terenie Polski, permanentnie rozbudowuje swoje laboratorium badawcze. Testowane są tam nowe rozwiązania dla serii znanych i cenionych marek zaworów takich jak DURO czy CALIDO. Oprócz nowoczesnej drukarki 3D, laboratorium jest stale doposażane o nowe urządzenia pomiarowe i do testowania armatury.

 

Zaworem dedykowanym dla ogrodu, który przeszedł pomyślnie próby testowe w temperaturze -18 stopni (a więc w warunkach mroźnej zimy, jaką mamy teraz) jest fenomenalny CALIDO serii OGRÓD BIS. Dostępny jest na rynku instalacyjnym już od jakiegoś czasu i stał się niezwykle popularny. Sąd Konkursowy MTP na Międzynarodowych Targach Instalacyjnych INSTALACJE 2018, oceniający innowacyjne rozwiązania, przyznał ZŁOTY MEDAL MTP właśnie dla tego zaworu. Co go wyróżnia?

zlotymedal

Na pewno mrozoodporność, oraz możliwość podłączenia aż dwóch urządzeń. Nie trzeba już wołać do żony: ” Helena, odsuń się z tą konewką, bo muszę podłączyć wąż”. Teraz można zrobić te dwie rzeczy jednocześnie,  bo OGRÓD BIS  to zawór czerpalny z dodatkową szybkozłączką do podłączenia węża ogrodowego.  

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, już niebawem zacznie się czas porządków na działkach, w ogrodach i w obejściach domów. W takich pracach niezastąpiony jest szybki dostęp do wody z zewnątrz. Czy warto co roku montować kran w ścianie budynku, tylko po to, by go zdjąć lub opróżnić instalację z wody gdy pojawią się pierwsze mrozy?

 

Zawór OGRÓD BIS można pozostawić na zewnątrz zimą bez konieczności deinstalacji. Nie ma obawy że zamarznięta woda spowoduje uszkodzenie zaworu.  Ponieważ zawór jest narażony na czynniki atmosferyczne, jego dźwignia zamykająca, oraz nakrętka wykonane są ze stali nierdzewnej.

W przypadku zamarzania wody w zaworze, specjalna konstrukcja kuli zamykającej (dodatkowy  otwór w kuli) umożliwia odprowadzenie wzrastającej objętości wody w stronę instalacji. Jeżeli instalacja (rura przyłączeniowa do zaworu) jest na zewnątrz, wówczas jest narażona na pęknięcie, dlatego w takim przypadku zaleca się opróżnienie instalacji z wody na okres zimowy. 

OGRD BIS przekrjJest to rozwiązanie innowacyjne, zgłoszone w Urzędzie Patentowym jako wynalazek. – W sumie zgłosiliśmy w Urzędzie Patentowym aż 10 wynalazków i 3 wzory użytkowe- wylicza Jakub Gronek, współwłaściciel ARKI.- Ważnymi zaletami zaworu serii OGRÓD BIS są między innymi doskonała szczelność zewnętrzna i zwiększona wytrzymałość mechaniczna , dzięki korpusowi  odkutemu z jednego elementu mosiądzu.

Podwójny zawór czerpalny Calido serii OGRÓD BIS, to jedyny zawór mrozoodporny 

o kompaktowej budowie, który posiada możliwość niezależnego otwierania oraz zamykania dwóch odpływów.  Producent udziela 5 letniej gwarancji. Oprócz cech jakościowych, warto zwrócić uwagę na wygląd, gdyż zawór ten wygląda nie tylko funkcjonalnie, ale też estetycznie i elegancko. Zielony kolor natomiast kojarzy się mimowolnie z wiosną i kwitnącymi roślinami w ogrodzie.
 
– Korzystając z okazji, chcielibyśmy zaprosić wszystkich na Targi INSTALACJE, które odbędą się w Poznaniu w dniach 23-26 kwietnia. Zapraszamy do pawilonu 5 na nasze stoisko numer 161. Chętnie opowiemy o zaworze OGRÓD BIS, oraz oczywiście o pozostałych naszych produktach- zachęca kolejny współwłaściciel firmy, Andrzej Pawłowski.

Jeśli planujesz wiosenne prace koło domu, w ogrodzie, czy na działce, o wiele szybciej uporasz się z nimi dzięki bohaterowi tego artykułu. Warto sprawdzić samemu!

 

Tomasz Wojciechowski

Registration disabled