Pomóżmy noworodkom!

mdskaretkaplakat„Dorzuć piątaka na karetkę dla noworodka i wcześniaka” to wielka akcja prowadzona z sercem. Fundacja Marzenia do Spełnienia, która ją organizuje, zbiera pieniądze na szczytny cel- zakup nowej karetki neonatologicznej dla koszalińskiego szpitala. Popularnie zwana karetka typu „N” to nowoczesny ambulans, wyposażony w najnowszą aparaturę i urządzenia (w tym tzw. nosze pływające) służący wyłącznie do transportu noworodków i wcześniaków w stanie zagrożenia życia. Do tej pory udało się zebrać 28 tysięcy złotych. Koszt zakupu nowej karetki to aż 700 tysięcy złotych, dlatego liczy się każda złotówka. –Pomysł na akcję podsunęło samo życie. W kwietniu ubiegłego roku zachorował mój synek, lekarze i pielęgniarki z naszego koszalińskiego OIOM-u uratowali mu życie. Spędziliśmy na oddziale ponad dwa tygodnie. Podczas tego pobytu miałam okazję z bliska poznać pracę lekarzy i pielęgniarek tego oddziału.

Wykonują fantastyczną, odpowiedzialną, a jednocześnie pełną miłości i zaangażowania pracę. Pracują tam ludzie z powołania, którzy naprawdę kochają dzieci. Żadne słowa nie potrafią opisać naszej wdzięczności za uratowanie dziecka, dlatego pomysł, żeby zorganizować zbiórkę publiczną wśród mieszkańców regionu i zakupić sprzęt medyczny, który w tej chwili jest najbardziej potrzebny na oddziale. Okazało się, że najbardziej potrzebna jest karetka neonatologiczna. Organizując zbiórkę na ten cel, zarówno my, jak i inni rodzice mogą wyrazić wdzięczność za opiekę nad naszymi dziećmi, a także pomóc tym, którzy na co dzień zajmują się ratowaniem ich życia.- wyjaśnia prezes Fundacji Marzenia do Spełnienia, Aleksandra Stenka. Jednocześnie dodaje:- Członkowie naszej Fundacji działają na zasadzie wolontariatu, bez wynagrodzeń i zwrotu kosztów. Całość wpływów z darowizn w 100%  zostanie przeznaczona na zakup karetki.

pismo A3 finChociaż potrzebne są bardzo duże pieniądze, chętnych do pomocy nie brakuje. Pomoc i ciepłe słowo okazała Bożena Pawłowska, właścicielka Kancelarii Podatkowej CONSTANS. Wsparcie akcją objęły też firmy takie jak EkoWodrol, Strabag, North.pl . Patronatem zbiórkę objęło wiele miast i instytucji. Wśród nich jest także Koszalińska Izba Przemysłowo- Handlowa.
Akcji zbierania pieniędzy na cele charytatywne jest wiele, ale ta jest wyjątkowa. Sfinansowanie karetki dla noworodków jest bez wątpienia celem szczytnym i potrzebnym. Szczególnie, że będzie ona służyć całemu regionowi. Z uwagi na fakt, że firmy członkowskie KIPH licznie wspierają tą akcje, postanowiliśmy wesprzeć ją również formalnie jako organizacja zrzeszająca przedsiębiorców.- podsumował prezes KIPH, Piotr Huzar.
Akcję wsparło także II LO w Koszalinie, przekazując czek na 10 tysiecy złotych zł ze swojego Tygodnia Charytatywnego.
To piękny gest i oby takich darczyńców było jak najwięcej! Zapewnijmy nowonarodzonym maluchom zdrowie i bezpieczeństwo!

Portal baltic.info.pl jest patronem medialnym akcji.

Więcej o akcji na: www.mds.koszalin.pl

 

Tomasz Wojciechowski

 

 
Registration disabled