Projekt „Kamienice” w Szczecinie

BOD 0531Szczecińskie Towarzystwo Fotograficzne po raz kolejny „wzięło na warsztat” szczecińskie kamienice. Wcześniej fotografowano je między innymi w ramach poświęconych im konkursów miesiąca: „Bramy szczecińskich kamienic” oraz „Zastygłe w bezruchu”. Ten ostatni temat dotyczył sztukateryjnych ozdób na fasadach. Następnie zostały zorganizowane wystawy pod tymi samymi tytułami.
W ramach współpracy ze szczecińską firmą CSL Internationale Spedition od trzech lat współtworzone są wydawane przez nich albumy fotograficzne. Tematami poprzednich publikacji były:
•    „Stara Rzeźnia” – proces rewitalizacji siedziby firmy CSL Internationale Spedition;
•    „The Tall Ship Races” – szczecińskie finały regat żeglarskich pod tą samą nazwą;
•    „Classic Cars” – zabytkowe samochody biorące udział w rajdzie dookoła Bałtyku.

Tematem tegorocznego albumu postanowiono uczynić perły szczecińskiej architektury – przedwojenne kamienice. Ich uroda oczarowała już wielu – warto wspomnieć choćby Michała Rembasa i jego serię książek poświęconych detalom szczecińskich budynków „Cuda na fasadach”. Fotograficy chcą zajrzeć trochę głębiej – do piwnic, oraz na strychy i dachy, wejść w bramy, oficyny, zajrzeć na podwórka, porozmawiać z mieszkańcami i oczywiście wszystko to udokumentować fotograficznie.

Registration disabled