Prywatne lecznice atrakcyjne dla pacjentów

marekjanusRozmowa z Markiem Janusem, chirurgiem, właścicielem Prywatnej Lecznicy Chirurgicznej Praxis w Koszalinie

-W szpitalach pacjenci muszą czekać wiele tygodni, albo miesięcy na zabiegi, w poradniach specjalistycznych także są kolejki, stąd rosnąca popularność oferty prywatnych klinik i lecznic. Jakie zabiegi najczęsciej Państwo wykonujecie?

– Najczęsciej są to operacje zylaków kończyn, odbytu, przepukliny, kamicy pęcherzyka żółciowego, operacje ortopedyczne, takie jak paluchy koślawe, łokieć tenisisty, artroskopie kolana i barku oraz szereg innych zabiegów.

– Zapewne pacjenci przyjeżdżają na zabiegi z całego regionu Pomorza Zachodniego?

– Mamy pacjentów z dawnego województwa koszalińskiego, tych jest najwięcej. Ale też coraz więcej pojawia się pacjentów z całej Polski. 

– Jak Pan myśli, dlaczego tak jest? 

– Na renomę pracuje się latami. Praxis od samego początku istnienia, więc od 23 lat, był pionierem w tej części kraju jeśli chodzi o laparoskopię pęcherzyka żółciowego. Oprócz tego, że posiadamy bardzo dobrej jakości sprzęt, który stale unowocześniamy, to ważna jest oczywiście atmosfera i podejście do pacjenta. To, w jakich warunkach przechodzi on rekonwalescencję po zabiegu, oraz doświadczona kadra lekarska i pielęgniarska.

– Czyli to są synonimy, z jakimi pacjenci kojarzą Praxis?

– Zdecydowanie tak. Od samych pacjentów miło jest usłyszeć pozytywną opinię, podziękowanie. Oczywiście, opinie są zawsze subiektywne, ale warunki bytowe, komfort pobytu i dobrzy specjaliści, oceniane są przez naszych pacjentów bardzo wysoko. Tym bardziej, że posiadamy certyfikat ISO 9001/2008.

 

 

Registration disabled