Przezorny (nie) zawsze ubezpieczony

pomoc

Powszechnie uważa się, że posiadanie polisy ubezpieczeniowej daje poczucie bezpieczeństwa. Gdy zdarzy się nieszczęśliwy wypadek, zostanie wypłacone nam odszkodowanie, w końcu po to płacimy składki. Do ubezpieczenia namawiają nas różne towarzystwa ubezpieczeniowe, we wszechobecnej reklamie. Jednak, jeśli przyjrzeć się sprawie z bliska, okazuje się że nie jest tak różowo. Firmy ubezpieczeniowe z reguły zaniżają kwoty świadczenia, lub robią problemy z wypłatą odszkodowania. Sprawy sądowe przeciw firmom ubezpieczeniowym liczone są w Polsce w tysiące.

A jest o co się procesować. Choćby w tak powszechnym zjawisku jak wypadki, czy kolizje drogowe. Według statystyk Komendy Głównej Policji, od początku roku na polskich drogach doszło do 3 913 wypadków, w wyniku których zginęło 309 osób, a 4 590 zostało rannych. Zdarzyło się, że poszkodowany za szkodę osobową w wypadku komunikacyjnym otrzymał 50 tysięcy złotych, podczas gdy ostatecznie udało się sądownie uzyskać znacznie wyższą kwotę- ponad 230 tys. zł. Bardziej drastyczny przypadek miał miejsce na Śląsku, gdzie córka otrzymała po matce, która zginęła w wypadku samochodowym , kwotę zaledwie 5 tysięcy złotych. PZU jako ubezpieczyciel, wyjaśnił że jest to ” adekwatne, do stopnia doznanej krzywdy”. Oczywiście sprawa znalazła finał w sądzie.

I jeszcze jeden przykład, skoro już jesteśmy przy wypadkach samochodowych. W Łodzi 17 letnia Natalia została potrącona przez auto. Do końca życia będzie niesamodzielna i przykuta do wózka. Chociaż zdrowia jej to nie zwróci, wypłacono jej 200 tysięcy złotych. Niby dużo. Ale dzięki przejęciu sprawy przez Centrum Odszkodowań DRB, udało się wywalczyć aż milion złotych.

 

Firma Centrum Odszkodowań DRB działa na terenie całego kraju i pomaga walczyć pokrzywdzonym o wyższe odszkodowanie. Ponieważ rynek tego typu usług staje się coraz bardziej popularny, warto zwrócić uwagę, że profesjonalna i rzetelna firma nie pobiera z góry żadnych opłat, wszystko zostaje rozliczane przy uzyskaniu pozytywnego wyroku sądu. DRB dokonuje bezpłatnej analizy prawnej dla szkód osobowych, majątkowych i rzeczowych, powstałych w wyniku wypadku samochodowego, utraty bliskiej osoby, nieszczęśliwego wypadku w pracy i wielu innych- dla rolników, czy prozaicznego poślizgnięcia się na oblodzonej nawierzchni. Co ważne, dotyczy to spraw nawet kilka lat wstecz!

Warto zwrócić uwagę na ofertę tej firmy (link tutaj), bo nigdy nie wiadomo, czy nie przyjdzie nam zmierzyć się z nieuczciwym ubezpieczycielem.

 

Registration disabled