Ranking plaż 2016- kto wygrał?

6Przez cały sezon wakacyjny 71 polskich plaż walczyło o tytuł „Plaży Roku 2016” serwisu rankingplaz.pl. Wyboru zwycięzców dokonali sami turyści , którzy tłumnie odwiedzali nadmorskie miejscowości i oceniali plaże. Rankingplaz.pl to tworzony przez użytkowników portal, który pokazuje piękno polskich plaż i pomaga w wyborze tej najbardziej odpowiedniej na wypoczynek. Użytkownicy mogą wrzucać zdjęcia, recenzje oraz oceniać polskie plaże, między innymi pod kątem czystości piasku, infrastruktury sanitarnej, ilości miejsca na kocyk czy oferty gastronomicznej. 

Zwycięzcą tegorocznego rankingu, już drugi raz z rzędu, została plaża w Świnoujściu, drugie miejsce zajęła plaża w Chałupach, a trzecie plaża w Trzęsaczu. Przedstawiciele rankingplaz.pl wręczyli zwycięzcom statuetki „Plaży Roku 2016”. Korzystając z okazji zadano reprezentantom zwycięskich plaż kilka pytań na temat działań, które przyczyniły się do uzyskania tak wysokich ocen.

13

Świnoujście zapytano między innymi o sposób na utrzymanie czystości ich plaży. -Utrzymanie czystości blisko 4 km odcinka plaży to proces, który można podzielić na działania w zakresie pielęgnacji piasku, wywozu odpadów, które prowadzone są przez cały rok, głównie poprzez przesiewanie piasku specjalistyczną maszyną, dodatkowo wspomagane oczyszczaniem przez pracowników firmy sprzątającej. Plaża w sezonie sprzątana jest codziennie, w III zmianowym systemie, co pozwala na optymalne utrzymanie porządku na tym obszarze. W zależności od potrzeb oprócz samego czyszczenia piasku jest on dodatkowo spulchniany” – mówi Anna Kryszan – Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”.
2Pan Grzegorz Żaczek, Rzecznik Prasowy miasta Władysławowo zdradził z kolei sekret tegorocznej frekwencji na jednej z najstarszych i najbardziej znanych plaż nudystów – w Chałupach: -Frekwencję na wszystkich plażach Gminy Władysławowo oceniamy jako zadowalającą. Nie da się ukryć, że liczba wypoczywających turystów zależna jest głównie od pogody. Ta, szczególnie w lipcu oraz wrześniu była bardzo dobra, dzięki czemu przyjechało do nas kilkaset tysięcy wczasowiczów. Odnośnie plaży nudystów to formalnie takiej nie ma, tzn. nie jest ona wyznaczona w pasie nadmorskim. Opalanie się topless oczywiście nie jest zakazane, a w Chałupach zdaje się ono bardziej popularne niż na plażach w pozostałych naszych miejscowościach. Dla nas najważniejsze jest to, aby turyści czuli się swobodnie, wypoczywali w dogodnych warunkach, rozkoszując się wakacjami nad morzem.

Kierownika Centrum Informacji Promocji Rekreacji Gminy Rewal, pana Łukasza Tylkę, zapytano między innymi, co może przemawiać na korzyść Trzęsacza w porównaniu do innych plaż w gminie Rewal? Oto odpowiedź: -Każda nasza plaża jest inna i porównywanie ich jest trudne. Przede wszystkim jest szeroka, turyści nie muszą obawiać się o brak miejsca czy przesadny ścisk. Jest bezpieczna, chroniona przez wykwalifikowanych ratowników czuwających nad kąpiącymi się ludźmi. Posiada odpowiednią infrastrukturę, w pobliżu jest parking i toalety, beach bar i wypożyczalnia sprzętu wodnego. Wszystko to wpływa na jej atrakcyjność. 

Zapraszamy do zapoznania się z pełnymi wywiadami, a także do zostawiania swoich ocen, zdjęć i komentarzy na temat plaż na www.rankingplaz.pl. Patronem medialnym akcji jest Bałtycki Portal Informacyjny www.baltic.info.pl 

Więcej na: https://rankingplaz.pl/wywiady/pelna_wersja_wywiadu_rankingplaz.pdf

Registration disabled