Rok 2016 w obiektywie fotografów z Darłowa

a8

Dla DTF Fotogrupa Profil 2016 rok był bardzo pracowity. Członkowie naszej grupy brali udział w ponad 40 relacjach promujących fotografię takich jak wernisaże, spotkania autorskie czy wystawy. Najwięcej czasu jednak włożyliśmy w rejestrowanie najważniejszych wydarzeń w naszym mieście i okolicach. Możemy tu wymienić niektóre z nich: spotkanie z Przemysławem Kossakowskim, Europejskie Dni Dziedzictwa Kulturowego, Spotkanie z wnukiem Stefana Żeromskiego, 60-lecie LO w Darłowie, II Plener Plastyczny na Zamku w Darłowie wraz z wernisażem i inne eventy.

a6

Z wydarzeń sportowych- braliśmy udział w relacji między innymi z : II Darłowskiej Zadyszki, II Biegu Króla Eryka, III Biegu Niepodległości w Darłowie. Z kolei z ważnych wydarzeń miasta braliśmy udział w fotografowaniu takich wydarzeń jak: XIX Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych, Obchody Dni Morza, Obchody Dni Krwiodawstwa.

a1Dzięki współpracy z gminą Darłowo, w swoich reportażach uwieczniamy też zdjęcia z ważniejszych imprez kulturalno- sportowych gminy, do których możemy zaliczyć: piknik rodzinny w Dąbkach, zawody spiningowe o Puchar wójta gminy Darłowo, Święto Ryby, Grand Prix Województwa Zachodniopomorskiego w Nordic Walking, Festyn wakacyjny – Natura i zdrowie, III Nadmorski Bieg Uzdrowiskowy.

a17W wakacje także nie odpoczywamy, promujemy fotografię i już po raz drugi wzieliśmy udział w projekcie : zajęcia fotograficzne dla dzieci w ramach „Wakacyjnych zajęć przygoda z fotografią” w Darłowskim Centrum Wolontariatu. Była to zabawa, nauka i konkursy fotografowania smartfonem prowadzone przez nasze towarzystwo.

a4W naszej działalności często też wychodzimy poza region w poszukiwaniu ciekawych tematów i ujęć wartych uwiecznienia. I tak w minionym roku byliśmy na wycieczce plenerowej w Polanowie i okolicach, Pikniku Lotniczym w Mirosławcu (największej tego typu imprezie w kraju), w Szymbarku i  w Dolinie Charlotty.

Pracowity rok zwieńczyliśmy udziałem w projekcie: „Zamki w Polsce, Pomorze Zachodnie – Okruchy Średniowiecza”, poświęconemu zamkom oraz ruinom zamków w naszym województwie, jako dziedzictwo kulturowe, przemijające przez wieki, gdzie prace  Jarosława Strusia i moja, zostały wyróżnione z pośród kilkudziesięciu autorów i uhonorowane w postaci stałej ekspozycji wraz z tablicą pamiątkową w Muzeum Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie, z czego jesteśmy bardzo dumni.

a18Bardzo duże zainteresowanie naszymi zdjęciami,  naszą działalnością, pokazuje sens i potrzebę społeczną naszej pasji fotograficznej. To mobilizuje nas i wyznacza kierunki działania w nowym 2017 roku.
Artur Marek Hara

 

Registration disabled