Rok już za nami

kroznowskiRozmowa z Krzysztofem Rożnowskim, współwłaścicielem koszalińskiego biura nieruchomości: Indahouse nieruchomości lepiej

-Minął rok, odkąd pojawiliście się na rynku. Udało się osiągnąć to, co zaplanowaliście?
-Z prespektywy czasu widać, jak duży wysiłek włożyliśmy w start firmy i jej działalność. Myślę, ze zrobiliśmy nawet ciut więcej, niż zakładaliśmy.
-Nieruchomości lepiej – to wasze hasło. Jak można te słowa rozumieć na lokalnym rynku, gdzie jest już bardzo dużo agencji pośrednictwa nieruchomości?
-Od samego początku, wyznacznikiem była nowa jakość obsługi klienta, budowanie marki na rynku nieruchomości. Chcemy by klienci poznawali zasady pracy pośrednika nieruchomości i współpracy z nim w tarkcie sprzedaży, kupna czy wynajmu nieruchomości, wiedzieli, że jest on ich opiekunem i łączy ich wspólny cel, czyli transakcja.

Sposób współpracy pośrednika z klientem jest bardzo ważny, a będzie udany, jak obie strony się zaangażują, pośrednik zapewni bezpieczeństwo, a klient da się poporowadzić przez profesjonalistę i znawcę rynku nieruchomości. Dobra współpraca, nawet jeżeli nie zakończona została transakcją, owocuje poleceniem. To dowodzi jakości.
-A czego można się spodziewać w nieruchomościach w 2016 roku?
-Niestety, od 1 stycznia wymagany będzie większy, 15% wkład własny, w tym roku było to 10%. Wpłynie to oczywiście na ilość transakcji. Zainteresowanie mieszkaniami deweloperskimi i tymi z drugiej ręki, może nieznacznie spaść. Poszukujący mieszkań to przede wszystkim ludzie młodzi, także ci korzystający z programu MdM, którego dopłaty mogą zastąpić wymagany wkład własny. Niestety na rynku koszalińskim ofert w MdM, w porównaniu do innych miast, nie ma prawie wogóle.
-Jakie są Państwa plany na kolejny rok?
-Ciężka praca, na pewno poszerzymy ofertę o dodatkowe usługi, a o reszcie- opowiemy w przyszłym roku.

kartkakopia

Registration disabled