Odpady nasze powszednie

skupsurowcow1Rozmowa z Agnieszką Serafinko, właścicielem Przedsiębiorstwa Surowców Wtórnych „Kędra” w Koszalinie.
– Czym dokładnie zajmuje się Pani firma?
– Oferujemy profesjonalne i kompleksowe usługi z zakresu odzysku odpadów i recyklingu. Zajmujemy się skupem makulatury, folii , styropianu, plastiku, puszek i innych tworzyw sztucznych. Zajmujemy się także świadczeniem porad z zakresu gospodarowania odpadami. Przyjmujemy zlecenia od klientów indywidualnych, firm  i instytucji, z którymi współpracujemy.
– To szeroka oferta usług. Ale załóżmy , że ktoś sprzedaje wam na przykład kilkanaście kilogramów tworzyw sztucznych. Co dalej dzieje się ze skupowanymi przez Pani firmę surowcami wtórnymi?

– Pozostajemy w stałym kontakcie z wieloma polskimi i zagranicznymi firmami zajmującymi się utylizacją oraz recyklingiem odpadów. Dysponujemy własnym transportem, dzięki któremu możemy odbierać surowce wtórne bezpośrednio do współpracujących z nami przedsiębiorstw.

36975697 238744593602925 1661824929605091328 n– Czy przetwórstwo surowców wtórnych wiąże się ze śledzeniem nowinek technologicznych?
– Oczywiście. Przez ponad 20 lat naszej działalności wiele się zmieniło, na bieżąco śledzimy rozwój nowych metod i technologii przetwórstwa surowców wtórnych. Pracujemy zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi gospodarowania odpadami. Posiadamy wszystkie niezbędne zezwolenia na transport odpadów oraz ich selektywną zbiórkę.
– Ale czy recykling to tylko biznes?
– Zdecydowanie nie. Oczywiście, to metoda pozbycia się niepotrzebnych odpadów. Dzięki naszej pomocy mogą Państwo wziąć udział w dbaniu o środowisko naturalne. A to bardzo ważne i nie przeliczalne na pieniądze.

 

Rozmawiał: Tomasz Wojciechowski

Registration disabled