Sytuacja branży gastronomicznej dotkniętej obostrzeniami

Foto: Pixabay

Jako mieszkańcy Stargardu staramy się aktywnie wspomagać przedsiębiorców dotkniętych obostrzeniami – a na dzień dzisiejszy obostrzenia i ich skutki najbardziej widać w branży gastronomicznej, w tym wśród stargardzkich lokali gastronomicznych.

W kwietniu br. Urząd Miejski w Stargardzie wyszedł naprzeciw oczekiwaniom lokalnych przedsiębiorców i utworzył internetową platformę zakupową www.kupujlokalnie.stargard.pl gdzie pod jednym adresem znajduje się zbiór produktów firm, sklepów i usług ze Stargardu, a firmy mogą się wpisać bezpłatnie. Jedna z podstron dotyczy gastronomii w Stargardzie i przekazuje aktualności na temat działających lokali gastronomicznych w których można zamówić swoje ulubione potrawy oraz informacje np.: czy przygotowują dania na wynos, czy dowożą zamówienia do klienta, jakie są aktualne promocje.

W mediach społecznościach pojawiły się akcje typu – nie gotuję w domu, kupuję na wynos. Przekazywanie takich informacji daje szansę na dotarcie akcji do szerokiej grupy odbiorców. Jeśli każdy mieszkaniec choć jeden raz skorzysta z bogatej oferty naszych lokalnych gastronomii, z pewnością będzie im łatwiej przetrwać ten trudny czas zamknięcia lokali.

Lokale gastronomiczne zrzeszone w Stargardzkiej Izbie Gospodarczej mogą liczyć na reprezentację ich interesów przez nas i wsparcie Izby w kontaktach z Urzędami w sprawach podatkowych, np. zwolnień podatkowych lub skorzystania z możliwości odroczenia terminów płatności. Każde zgłoszenie potrzeby pomocy będziemy rozpatrywać indywidualnie. W dobie epidemii COVID-19 wsparcie i pomoc dla działalności firm, w tym dla branży gastronomicznej jest po prostu kluczowe.

Renata Naworol

autorka jest Prezesem Stargardzkiej Izby Gospodarczej,

Registration disabled