Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Tattoo Convention 2018

Bodek Macal BOD 0038 2Za nami kolejna edycja największego spotkania miłośników sztuki tatuażu na Pomorzu Zachodnim.  W pierwszych dniach września szczecińska hala Netto Arena gościła w swych progach miłośników sztuki tatuażu. Odbyła się tam trzecia już edycja, organizowanego przez Szczecińskie Stowarzyszenie Artystów Tatuażu, Szczecin Tattoo Convention. Po sukcesie ubiegłorocznej imprezy, tegoroczna została zorganizowana z jeszcze większym rozmachem. W hali mogliśmy podziwiać przy pracy kilkudziesięciu tatuatorów, realizujących swoje prace. Nieodzowną częścią konwentu są konkursy tatuażu, w tym roku rywalizacja odbywała się w kategoriach:

Bodek Macal BOD 0059 2– mały czarno-szary;
– duży kolor;
– neotradycyjny;
– tradycyjny;
– graficzny;
– najlepszy tatuaż I dnia konwentu;
– mały kolor;
– duży czarno-szary;
– realistyczny;
– tatuaż o tematyce filmowej;
– najlepszy tatuaż II dnia konwentu.

Rozstrzygnięto też konkursy: „Błędy młodości”, „Na dupie se zrób” oraz „Pasztecik contest”.

Poza tatuażami organizatorzy zaserwowali nam mnóstwo atrakcji – po raz pierwszy w Polsce wystąpił jeden z najbardziej znanych w Europie hardcorowych zespołów performance „Circus of Horror”, a mistrzowie dwóch kółek z „Infamous Team” pokazali niesamowite akrobacje na motorach. Była też rampa skatebordowa z konkursem na najlepszy trick i oczywiście dużo muzyki. Na scenie mogliśmy zobaczyć zespoły Chevy oraz Futurelight.

Konwentowi towarzyszyła, będąca efektem współpracy pomiędzy Szczecińskim Stowarzyszenie Artystów Tatuażu a STF, wystawa „INKspiracje”, na którą materiał fotografowie STF zrealizowali podczas poprzednich konwentów tatuażu, które w latach 2016 i 2017 miały miejsce w Szczecinie oraz w jednym ze studio tatuażu.

Bodek Macal BOD 0390 2

Bardzo fajna, dynamiczna, kolorowa i głośna impreza, w której jako STF mogliśmy wziąć udział. Serdecznie dziękujemy organizatorom za ten kolejny raz i już czekamy na przyszłoroczną edycję!

Fotografowali:

Jolanta Raczyńska
Joanna Przepiera
Sabina Adamowicz
Magdalena Bednarek
Agnieszka Olejarz
Ewa Podlecka
Piotr Wolski
Adrian Aleksiewicz
Bogusz Borkowski
Marek Bogdziński
Bodek Macal

Bodek Macal, Sekretarz STF

Registration disabled