Tattoo Convention 2018

Bodek Macal BOD 0038 2Za nami kolejna edycja największego spotkania miłośników sztuki tatuażu na Pomorzu Zachodnim.  W pierwszych dniach września szczecińska hala Netto Arena gościła w swych progach miłośników sztuki tatuażu. Odbyła się tam trzecia już edycja, organizowanego przez Szczecińskie Stowarzyszenie Artystów Tatuażu, Szczecin Tattoo Convention. Po sukcesie ubiegłorocznej imprezy, tegoroczna została zorganizowana z jeszcze większym rozmachem. W hali mogliśmy podziwiać przy pracy kilkudziesięciu tatuatorów, realizujących swoje prace. Nieodzowną częścią konwentu są konkursy tatuażu, w tym roku rywalizacja odbywała się w kategoriach:

Bodek Macal BOD 0059 2– mały czarno-szary;
– duży kolor;
– neotradycyjny;
– tradycyjny;
– graficzny;
– najlepszy tatuaż I dnia konwentu;
– mały kolor;
– duży czarno-szary;
– realistyczny;
– tatuaż o tematyce filmowej;
– najlepszy tatuaż II dnia konwentu.

Rozstrzygnięto też konkursy: „Błędy młodości”, „Na dupie se zrób” oraz „Pasztecik contest”.

Poza tatuażami organizatorzy zaserwowali nam mnóstwo atrakcji – po raz pierwszy w Polsce wystąpił jeden z najbardziej znanych w Europie hardcorowych zespołów performance „Circus of Horror”, a mistrzowie dwóch kółek z „Infamous Team” pokazali niesamowite akrobacje na motorach. Była też rampa skatebordowa z konkursem na najlepszy trick i oczywiście dużo muzyki. Na scenie mogliśmy zobaczyć zespoły Chevy oraz Futurelight.

Konwentowi towarzyszyła, będąca efektem współpracy pomiędzy Szczecińskim Stowarzyszenie Artystów Tatuażu a STF, wystawa „INKspiracje”, na którą materiał fotografowie STF zrealizowali podczas poprzednich konwentów tatuażu, które w latach 2016 i 2017 miały miejsce w Szczecinie oraz w jednym ze studio tatuażu.

Bodek Macal BOD 0390 2

Bardzo fajna, dynamiczna, kolorowa i głośna impreza, w której jako STF mogliśmy wziąć udział. Serdecznie dziękujemy organizatorom za ten kolejny raz i już czekamy na przyszłoroczną edycję!

Fotografowali:

Jolanta Raczyńska
Joanna Przepiera
Sabina Adamowicz
Magdalena Bednarek
Agnieszka Olejarz
Ewa Podlecka
Piotr Wolski
Adrian Aleksiewicz
Bogusz Borkowski
Marek Bogdziński
Bodek Macal

Bodek Macal, Sekretarz STF

Registration disabled