Szkolenia to rozwój i nowe umiejętności

angelikagrabowskaedu4youRozmowa z Angeliką Grabowską, współwłaścicielką Centrum Szkoleniowego edu4U.
– Edukacja to bardzo szerokie pojęcie. Na jakiej edukacji skupia się Pani w swojej działalności?

– Centrum Szkoleniowe edu4U jest nową inicjatywą na rynku koszalińskim, specjalizującą się w projektowaniu oraz realizacji szkoleń, kursów zawodowych podnoszących kompetencje i umiejętności, gwarantując najwyższą jakość i międzynarodowe metody szkoleniowe. Naszą misją jest skuteczność i kompleksowość oferty szkoleniowej. Przez skuteczność naszej edukacji rozumiemy zarówno współpracę z uznanymi w świecie biznesu trenerami, jak i profesjonalne badanie potrzeb szkoleniowych i tworzenie formuły prowadzonych przez nas szkoleń. Jesteśmy firmą szkoleniową, która projektuje szkolenia w oparciu o zasady angażowania uczestników metodą „The Stretch Experience”.

– Takich metod skutecznego szkolenia jest z pewnością wiele?
– Stosujemy uznane metody zwiększające zainteresowanie i zaangażowanie uczestników, zapewniające szybsze i efektywniejsze nabycie umiejętności i wiedzy. Uczymy poprzez doświadczanie, stąd szkolenia mają charakter warsztatowy. Szkolenia projektujemy w oparciu o Cykl Kolba, najbardziej skuteczną technikę nauki dorosłych wykorzystywaną w pracy warsztatowej i coachingu, a to gwarantuje nam skuteczność naszej edukacji. Przez kompleksowość rozumiemy zapewnienie naszych klientów iż w jednym miejscu mogą zdobyć kwalifikacje i umiejętności niezbędne dla ich rozwoju. W Centrum Szkoleniowym edu4U opracowaliśmy program Leadership & Management Academy z uznanymi Trenerami z ICAN Institute dla menadżerów, program Sales Academy gwarantujący zdobycie wiedzy o skutecznej sprzedaży, negocjacji, typologii MBTI, ponadto rozwiązania coachingowe z Coachami z akredytacją EMCC i liczne kursy zawodowe ze specjalistami w danych dziedzinach. W naszej edukacji stawiamy na jakość, dlatego też jesteśmy członkiem Polskiej Izby Firm Szkoleniowych i stosujemy Kodeks Dobrych Praktyk.
– Czy edu4U oferuje też coś dla dzieci?
– Oczywiście. W naszej ofercie nie zapominamy o dzieciach –zapewniamy całoroczne przygody rozwojowe dla dzieci, budując ich wiedzę w trakcie rozwiązywania niezwykłych przygód. Szkolenia prowadzimy na terenie całej Polski. Zapraszamy dzieci od 2 do 12 roku życia do całorocznych przygód rozwojowych, gdzie dzieci poprzez rozwiązywanie zagadek, rebusów, łamigłówek zdobywają wiedzę, uczą się autoprezentacji, logicznego łączenia faktów i pracy zespołowej. Ponadto odwiedzają dzieci goście specjalni, którzy rozbudzają w nich nowe pasje, a przede wszystkim rozszerzają ich horyzonty. Dzieci z konkretnymi zainteresowaniami zapraszamy na trzymiesięczne warsztaty rozwojowe, gdzie tworzą swój własny film poklatkowy, programują, uczą się biznesu, czy są szefami kuchni.

– Szkoleniowcem, coachem może być każdy? Jak wygląda ten rynek?
– Trener, coach to nie tylko zawód! To pasja, ciekawość, ciągły rozwój, bogate doświadczenie zawodowe – najlepiej zbudowane w różnych firmach od tych małych, po międzynarodowe korporacje. To szereg umiejętności i certyfikacji niezbędnych by można się nazwać trenerem. Coach tą poprzeczkę powinien mieć jeszcze wyżej, gdyż pracuje z coachee na jego zasobach wewnętrznych, często przeżyciach, uruchamiając jego indywidualną drogę rozwoju. Niestety coaching w chwili obecnej stał się bardzo modny, co często prowadzi do znaczących nadużyć. Są “specjaliści”, którzy zamiast stosować narzędzia, techniki coachingowe- prowadzą mentoring, czy rozmowę psychologiczną, często też nie poddają się superwizji. Podobnie jest w firmach, gdzie niemal każdy kierownik powinien być coachem dla swojego zespołu, ale nikt go wcześniej nie przeszkolił. Rynek szkoleniowy w Polsce jest niezwykle szeroki i konkurencyjny, ale tylko firmy rzetelne, profesjonalnie szkolące, posiadające właściwą kadrę mogą liczyć na zdobycie długoletnich klientów.
– Lokalne firmy często decydują się na szkolenia?
– Świadomość uczenia, zdobywania kwalifikacji przez całe życie na rynku koszalińskim ciągle rośnie. Szczególną popularnością cieszą się tu szkolenia twarde, nadające konkretne kwalifikacje i często stanowiące wymóg prawny. Szkolenia menadżerskie, czy rozwojowe budujące nasze umiejętności często są realizowane poza rynkiem koszalińskim. Doskonale rozumiem tą sytuację, gdyż będąc przez wiele lat trenerem w Warszawie, znam możliwości z tego płynące. My gwarantujemy naszym klientom uznanych Trenerów współpracujących m.in. z ICAN Institute, czy innymi jednostkami naukowymi. Nasz zespół tworzy ponad 65 trenerów, coachów, doradców zawodowych, grafologów, instruktorów, pedagogów. Kursy zawodowe prowadzone są przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Jesteśmy firmą elastyczną, szybko zauważamy nowe potrzeby szkoleniowe na rynku tym samych nasza oferta i liczba trenerów ciągle rośnie, tym bardziej że szkolimy w całej Polsce.

– Jakie są według Pani główne przyczyny niechęci do szkoleń i edukacji na przykład w firmach?
– Główną barierą ograniczającą działania edukacyjne są przeznaczane na szkolenia środki finansowe, których często brakuje. Dlatego wspieramy naszych klientów i pomagamy im pozyskać środki finansowe z funduszy unijnych, czy Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Korzyści wynikających z ciągłego doskonalenia jest mnóstwo, począwszy od zdobycia wymaganych prawnie kwalifikacji po rozwój osobisty i nabycie konkretnych umiejętności.

Więcej o firmie na: www.edu4u.info.pl 

 


Angelika Grabowska– certyfikowany coach, Praktyk Biznesu – EMCC z szerokim doświadczeniem w fieldcoachingu. lifecoachingu i biznescoachingu. Certyfikowany Trener Sprzedaży z 10-letnim doświadczeniem w branży FMCG w międzynarodowej korporacji. Praktyk z bogatym doświadczeniem w obszarze rozwoju i sprzedaży, negocjacji, zarządzania zasobami ludzkimi, typologii osobowości, rekrutacji. Stawia na praktyczność, skuteczność, użyteczność i natychmiastowe zastosowanie poznanych technik szkoleniowych w praktyce.

Registration disabled