Szkolne wspomnienia burmistrza

51807854 2290133007925359 7664095069258907648 nO tym, jak wspomina swoje szkolne lata, opowiada nam Piotr Ćwikła, Burmistrz Łobza.

– W szkole był Pan typem mózgowca- matematykiem, czy raczej zdecydowanym humanistą?

– Byłem raczej humanistą. Moje ulubione przedmioty to historia, polski i geografia. Brałem udział w konkursach recytatorskich i łatwo przyswoiłem sobie język angielski i rosyjski.

– Był Pan lubiany przez kolegów i koleżanki?

– Myślę, że byłem raczej uczniem który lubił towarzystwo innych. Cudowna wycieczka do Krakowa w okresie LO tak mocno zagrała nasza klasę, że do tej pory staramy się rok w rok zorganizować wspólne spotkanie.

– A czego Panu brakuje w dzisiejszym systemie oświaty?

– Szkoła powinna bardziej skupić się na wczesnym ustaleniu indywidualnych predyspozycji, możliwości danego ucznia. W czasie kiedy się uczyłem nie było doradców zawodowych. Teraz ich mamy, myślę jednak, iż powinno się zwiększyć ich rolę i ilość.

– Stara się Pan wprowadzać taki model w Łobzie?

– Nasza edukacja rozwija się bardzo dobrze. Cztery szkoły podstawowe osiągają sukcesy edukacyjne i sportowe. W tym roku SP nr 3 im. Tadeusza Kościuszki zajęło 2 miejsce na najbardziej usportowioną szkołę w województwie. SP 1 im. Marii Skłodowskiej Curie jest uczestnikiem dużego projektu unijnego, w ramach programu Erasmus . W projekcie uczestniczą 4 kraje : Serbia , Polska , Hiszpania , Turcja.  SP nr 2 im. Mikołaja Kopernika współpracuje w wielu projektach finansowanych przez Euroregion Pomerania z partnerami po stronie niemieckiej. Są to projekty edukacyjne i muzyczne. Szkoła Podstawowa w Bełcznej prowadzi  też z sukcesami sekcję Badmintona, oraz rok w rok organizuowane są w tej pięknej miejscowości zbiórki WOŚP.

Rozmawiał: Tomasz Wojciechowski

Registration disabled