Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Szkolne wspomnienia burmistrza

51807854 2290133007925359 7664095069258907648 nO tym, jak wspomina swoje szkolne lata, opowiada nam Piotr Ćwikła, Burmistrz Łobza.

– W szkole był Pan typem mózgowca- matematykiem, czy raczej zdecydowanym humanistą?

– Byłem raczej humanistą. Moje ulubione przedmioty to historia, polski i geografia. Brałem udział w konkursach recytatorskich i łatwo przyswoiłem sobie język angielski i rosyjski.

– Był Pan lubiany przez kolegów i koleżanki?

– Myślę, że byłem raczej uczniem który lubił towarzystwo innych. Cudowna wycieczka do Krakowa w okresie LO tak mocno zagrała nasza klasę, że do tej pory staramy się rok w rok zorganizować wspólne spotkanie.

– A czego Panu brakuje w dzisiejszym systemie oświaty?

– Szkoła powinna bardziej skupić się na wczesnym ustaleniu indywidualnych predyspozycji, możliwości danego ucznia. W czasie kiedy się uczyłem nie było doradców zawodowych. Teraz ich mamy, myślę jednak, iż powinno się zwiększyć ich rolę i ilość.

– Stara się Pan wprowadzać taki model w Łobzie?

– Nasza edukacja rozwija się bardzo dobrze. Cztery szkoły podstawowe osiągają sukcesy edukacyjne i sportowe. W tym roku SP nr 3 im. Tadeusza Kościuszki zajęło 2 miejsce na najbardziej usportowioną szkołę w województwie. SP 1 im. Marii Skłodowskiej Curie jest uczestnikiem dużego projektu unijnego, w ramach programu Erasmus . W projekcie uczestniczą 4 kraje : Serbia , Polska , Hiszpania , Turcja.  SP nr 2 im. Mikołaja Kopernika współpracuje w wielu projektach finansowanych przez Euroregion Pomerania z partnerami po stronie niemieckiej. Są to projekty edukacyjne i muzyczne. Szkoła Podstawowa w Bełcznej prowadzi  też z sukcesami sekcję Badmintona, oraz rok w rok organizuowane są w tej pięknej miejscowości zbiórki WOŚP.

Rozmawiał: Tomasz Wojciechowski

Registration disabled