Telefon komórkowy i wakacje- jak ułatwić sobie życie?

wakacjeztelefonemW okresie wakacyjnym nie rozstajemy się na ogół z telefonami komórkowymi. Facebook, internet, zakupy on-line, to dzisiaj dla użytkowników komórek rzecz codzienna. Jednak co zrobić, by nie przepłacać za transmisję danych, albo nie zniszczyć telefonu podczas wakacyjnego szaleństwa?

Oto kilka praktycznych porad, które sugeruje Arkadiusz Klimczak, właściciel sieci salonów LEO z akcesoriami do telefonów komórkowych, tabletów, oraz innych urządzeń:

– internet w telefonach komórkowych to dziś standard. Warto wykorzystywać go do wyszukiwania wakacyjnych atrakcji, hoteli, znajdowania dróg dojazdowych i omijania korków.

– wilgoć i słońce. Ważne jest by z zamoczonego telefonu wyjąć baterię, nie powinno się go też ładować, trzeba jak najszybciej udać się z aparatem telefonicznym do autoryzowanego, najbliższego serwisu. Warto chronić wyświetlacz przed słońcem, a zwykły worek foliowy chroni na plaży telefon przed piachem.

– przydatna jest druga, dodatkowa bateria. Tak zwany power bank powinien być nieodzownym wyposażeniem turysty.
zwróćmy uwagę na to, czy w kraju, do którego się wybieramy jest inny typ ładowarek.
– przed wyjazdem polecam sprawdzić koszt korzystania z internetu, warto ustawić w telefonie limit danych. Najwięcej kosztuje oglądanie filmów i słuchanie muzyki on-line. Gdy jesteśmy w hotelu, kawiarni, miejscu publicznym, korzystajmy zawsze z wi-fi.
– roaming bywa kosztowny, gdy turysta przebywa w kraju spoza UE i są inne stawki za rozmowy. Warto sprawdzać operatora sieci przy przekraczaniu granicy.
karty pamięci – warto posiadać dwie zapasowe (np. po 32 GB) , gdy lubimy robić zdjęcia z podróży. Zapobiegnie to utracie zdjęć, ich skasowaniu. Warto robić jak najwięcej kopii zapasowych zdjęć, danych.
– zabezpieczenie przed kradzieżą. Podstawą jest tu kod zabezpieczający, warto wspomóc się aplikacją umożliwiającą lokalizację telefonu i robić kopie zapasowe.
– kijki do selfie są wygodne i przydatne podczas robienia zdjęć, warto wykorzystywać w nich opcję bluetooth
– szkło hartowane na wyświetlaczu zapobiega przypadkowemu uszkodzeniu telefonu
– wreszcie: dobór odpowiedniego etui do telefonu. Warto mieć kilka różnych etui i saszetkę na telefon, a latem warto mieć etui zamykane, chroniące telefon przed słońcem i zarysowaniami, czy upadkiem.

Registration disabled