Twoja praca nie musi być nudna

Natura składa się już do snu i wycisza, szybciej zapada zmrok i wszystko jakby dzieje się wolniej. A przed nami ostatni kwartał i wyniki gonią. Co zrobić, aby wstawać do pracy z wiosenną energią. Pytanie, które dręczy i nie daje spokoju.  Muszę Państwa rozczarować – Nie ma na to jednej, skutecznej recepty, jednak… są pewne prawdy, które dają gwarancję sukcesu. Cały proces możemy nazwać terapią motywacyjną. Jak to z terapią bywa potrzebna jest wytrwałość, konsekwencja i nie szukanie drogi „na skróty”. Zatem – Do dzieła!!!

Słowo motywacja złożyć można z dwóch słów: „motyw” i „akcja”. Potrzebny jest więc motyw do działania, jakaś siła, przekonanie, wiara, wizja, że to co robimy na sens. I nie będzie to plan sprzedażowy, wynik miesiąca lub inne niezwykle ważne wskaźniki. Ten „motyw” ma znacznie bardziej fundamentalne źródło. Gdzie mieszka ten inspirujący dźwięk, który wprowadza nas – bohaterów do akcji? Najkrócej można powiedzieć, że mieszka w rozumie, a rozum to połączenie mózgu i serca. Jednak ten wrażliwy instrument gra w harmonii z wizją przyszłości (obrazu sukcesu i uczuć, jakie będą nam towarzyszyć po osiągnięciu celu) z misją ( najważniejszym celem) oraz wartościami (sposobem działania naszego i naszej firmy). Jeżeli wydaje się to komuś zbyt wydumane to chcę powiedzieć, że prawdy te funkcjonują obok nas, a właściwie w nas, a może jeszcze lepiej, jesteśmy częścią tego harmonijnego układu świata, gdzie wizją jest rozwój każdej nawet najsłabszej istoty – wiosną, po to żeby cieszyć się rozkwitem i kolorami – latem, a następnie zbierać plony i pozwolić sobie na chwilę refleksji – „co dalej” – jesienią, a następnie odpocząć – zimą.
Pamiętajmy – odpocząć !!!
Nie trzeba przyspieszać na siłę tego cyklu, zresztą każde sztuczne przyspieszenie kończy się klęską, w postaci dramatów cywilizacyjnych ( chorób, klęsk żywiołowych itp.), trzeba jedynie efektywnie wykorzystać każdą minutę, aby wsłuchać się w swój wewnętrzny głos i znaleźć motyw do działania, a potem działać! Każda droga do sukcesu wiedzie pod górę więc zmęczenie jest nieuniknione. Pozostaje jednak smak sukcesu, który zapala do kolejnej akcji filmu pt. „Moje życie”.
Skoro już tak wiele sobie powiedzieliśmy to proszę, aby każdy z nas odpowiedział sobie na sześć pytań – w końcu mamy jesień – czas refleksji:
1. Co chciałabyś/ chciałbyś robić codziennie nawet gdyby Ci za to nie płacili?
2. Co byś nadal robiła/robił, gdybyś miała/miał to robić za darmo?
3. Czego obecnie chcesz od życia?
4. Co chcesz po sobie zostawić?
5. Co chcesz zmienić w świecie na lepsze?
6. Czego oczekujesz od siebie i innych?
Życzę radości w odkrywaniu motywu do działania.
Magdalena Muszyńska- Płaskowicz, coach

Registration disabled