Ubezpieczenie lub polisa- nietypowy prezent

ElzbietaWarzynskaRozmowa z Elżbietą Warzyńską, właścicielką koszalińskiej firmy „Finansowo” zajmującej się kredytami i ubezpieczeniami.

– Czym są pakiety medyczne?

– Prywatna opieka medyczna cieszy się w Polsce coraz większą popularnością a pakiety medyczne są alternatywą dla publicznej i prywatnej służby zdrowia. Umożliwiają szybki i nieograniczony dostęp do podstawowej oraz specjalistycznej opieki zdrowotnej. Obejmują całość procesu leczenia –dostęp do lekarzy, lekarzy specjalistów, wszelkich badań: diagnostycznych i laboratoryjnych, szczepień, rehabilitacji, transportu, zabiegów jednego dnia i wielu innych usług. To, co skłania nas do poszukiwania i korzystania z prywatnej opieki medycznej, to przede wszystkim zła kondycja służby zdrowia: niekończące się kolejki i nawet kilkumiesięczny czas oczekiwania na wizytę u lekarzy specjalistów.

– Dla kogo są specjalnie polecane? I jak wygląda korzystanie z nich w praktyce?

– Tak naprawdę to dedykowane są dla wszystkich, ale każdy zwraca uwagę na inne parametry i zakres usług. Na przykład rodzina z małymi dziećmi będzie szukała oferty z nielimitowaną ilością konsultacji lekarza pediatry , 30-letniej kobiecie bardziej zależy na wizytach u lekarzy specjalistów: diabetologa, endokrynologa, okulisty i ginekologa, a 75-letni senior potrzebuje wykupić pakiet zapewniający kompleksowy zakres usług medycznych wraz z hospitalizacją.

Czas oczekiwania na wizytę u specjalisty zależy od terminu w którym pacjent chce się umówić, wybranego pakietu oraz miasta w którym mieszka lub w danej chwili przebywa. Ubezpieczeni pacjenci mogą się umówić na wizytę przez infolinię, portal pacjenta oraz bezpośrednio w wybranej przychodni. Każdy z ubezpieczycieli ma swoje placówki, lub placówki współpracujące we wszystkich miastach wojewódzkich w Polsce. W zależności od tego co chcemy mieć w pakiecie, z jakich usług będziemy korzystać i czy wybieramy dla siebie pakiet indywidualny czy partnerski, a może dla całej rodziny to koszty za składkę będą różne.
– Czyli?
– Pakiet podstawowy który zawiera nielimitowaną opiekę lekarza prowadzącego, opieka wybranych lekarzy specjalistów, usługi pielęgniarskie oraz szereg badań laboratoryjnych i diagnostycznych to koszt 65 zł miesięcznie. Nie oszukujmy się, prywatna wizyta u lekarza specjalisty będzie kosztować dwukrotnie więcej.

– Czy może to być nietypowa forma prezentu z okazji Dnia Matki?

– Jak najbardziej zachęcam do zakupu i polecam korzystanie z Prywatnej Opieki Medycznej, sama korzystam już wiele lat, W poprzednich miejscach pracy miałam zaproponowaną usługę przez swojego pracodawcę a od roku jako indywidualny przedsiębiorca bez zastanowienia kupiłam indywidualnie taki pakiet.

– A polisa na życie może być takim prezentem?

– Polisa na życie jest zdecydowanie innym produktem niż prywatna opieka medyczna, często klienci mylą pojęcia i nie zawsze wiedzą czym te produkty się różnią od siebie. Dlatego ja namawiam zawsze klienta do spotkania w biurze albo chociaż konsultacji telefonicznej , by zbadać potrzeby , przeanalizować obecną sytuację, i przygotować oczywiście jak najlepszą ofertę. Wracając do pytania czy polisa może być dobrym prezentem ? Odpowiem: zdecydowanie tak! I nie musi to być prezent tylko na Dzień Matki. Klienci są coraz bardziej świadomi tego co się dzieje wokół, coraz chętniej się ubezpieczają i takie polisy są zawierane już na rzecz swoich małoletnich dzieci czy wnuków. Nawet jako prezent na I Komunię Świętą czy chrzest. Świadomy rodzic , opiekun czy osoba nawet nie spokrewniona w ten sposób zabezpiecza swoje dziecko, rodzinę czy bliską sercu osobę na przyszłość. Muszę przyznać że w ostatnim czasie , i tu pewnie miała wpływa na decyzję obecnie panująca pandemia, sprzedaż polis na życie, czy podobnych ubezpieczeń znacznie wzrosła. Niestety statystyki pokazują że w porównaniu do lat poprzednich zachorowalność i umieralność drastycznie wzrasta i to bez znaczenia w jakim jesteśmy wieku. Dlatego naprawdę warto pomyśleć o sobie i swoich bliskich, aby w razie naszej choroby czy śmierci zabezpieczyć siebie i rodzinę.

ew11

– Klienci chcący skorzystać z Pani oferty będą musieli odwiedzić Panią w nowej lokalizacji…

– Tak, lecz nie przeniosłam się bardzo daleko od poprzedniego miejsca pracy, bo w zasadzie lokal znajduje się po przeciwnej stronie na ul. Barlickiego 19B w Koszalinie, gdzie serdecznie zapraszam. Przy okazji dziękuję wszystkim swoim znajomym za wsparcie a cudownym klientom za to że kibicują i wiernie ze mną współpracują.

– W obecnej rzeczywistości zapewne wiele osób korzysta też z oferty online?

– W okresie tak zwanego przestoju agentom i klientom naprzeciw wyszły praktycznie wszystkie towarzystwa i umożliwiły procesowanie umów drogą on-line, czyli całkowicie zdalnie co pozwoliło uniknąć bezpośredniego kontaktu. Było to dużym ułatwieniem dla wszystkich, chociaż ja nie ukrywam ubolewałam nad tym że nie mogę spotkać się bezpośrednio z klientami, porozmawiać z nimi i napić się jak dawniej kawy. Na szczęście wszystko powoli zaczyna wracać do normalności, i mam nadzieję że już tak zostanie na zawsze.

– To jeszcze na koniec pytanie o Dzień Matki. Jak radzą sobie nowoczesne kobiety z rolą matki i prowadzeniem własnego biznesu?

– Myślę że my kobiety potrafimy sobie poradzić w każdej sytuacji, wiele z nas wychowuje dzieci samotnie z różnych powodów, ale wiele też jest poddane tej próbie z powodu pracy partnera, małżonka za granicami kraju. Wychowanie dzieci w pojedynkę jest mega wyzwaniem i nie lada wyczynem. Wiele kobiet decyduje się na założenie i rozwijanie firmy jednocześnie wychowując dzieci. Bycie mamą to nie choroba. Kiedy pojawiają się dzieci, ilość obowiązków oczywiście znacząco rośnie, ale macierzyństwo nie powinno być żadną wymówką do realizowania tego, czego się pragnie. Trzeba tylko odpowiednio wszystko zaplanować i przygotować się na ewentualną zmianę tych planów. Sukces w biznesie zależy od wielu czynników, z których moim zdaniem najważniejsza jest systematyczna praca i ciągłe poszerzanie swojej wiedzy, a nie to czy posiadamy dzieci, czy też nie. Dziś młode matki nie chcą na cały ten czas zamykać się z dzieckiem w domu i skupiać tylko i wyłącznie na tej roli, ale zaczynają je rozwijać, bardzo często właśnie w biznesowym kierunku. Podobno Chuck Norris potrafi biec w dwie strony jednocześnie ale na mamach, które wychowują dzieci i prowadzą działalność gospodarczą, nie robi to większego wrażenia.

 

Rozmawiał: Tomasz Wojciechowski

Więcej o firmie:tutaj.

Registration disabled