Wielkie serce Lwa

leoDla firm nie zawsze liczy tylko się zysk. Coraz bardziej angażują się w pomoc społeczną, działania charytatywne i społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR). I nie dotyczy to wyłącznie dużych korporacji, także małe firmy odpowiadają na apel o pomoc. Jedną z nich jest firma LEO (dawnej znana jako AK-TEL), czyli sieć salonów z akcesoriami do telefonów komórkowych w Koszalinie, Poznaniu, a przez internet sprzedająca towary w Polsce i Europie.

AK-TEL- a obecnie LEO- wspiera różne inicjatywy od początku swojej działalności, czyli od 1998 roku. Jak podkreśla właściciel firmy, Arkadiusz Klimczak:- Zawsze uważałem, że jeśli można i warto komuś pomóc, to trzeba to zrobić. Bezinteresowna pomoc daje większą radość, niż chłodne kalkulowanie zysku. Kupując w LEO pozostawiasz tym samym część pieniędzy na cele dobroczynne, tym samym jesteś też pośrednio darczyńcą. Dlatego bardzo dziękuję naszym klientom.

{gallery}leopomoc{/gallery}

Szereg różnych dyplomów i podziękowań, które otrzymała Firma AK-TEL i LEO pokazuje, że firma angażuje się w działalność społeczną. Są więc podziękowania od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, od dziecięcej szkółki wędkarskiej z Rosnowa, szeregu innych wdzięcznych za pomoc szkół, dzieci i osób. Firma LEO oprócz doraźnej pomocy dla osób, czy organizacji, prowadzi też szeroki sponsoring. Wspiera dwa zespoły koszykarskie w lidze KALK. – Nie chciałbym, by wspieranie potrzebujących ukazywane było jako zabieg marketingowy dlatego należy wyznaczyć granice miedzy pomocą a sponsoringiem w celach marketingowych. Wiele firm z regionu wspiera różne inicjatywy, lecz nie pokazują tego publicznie, bojąc się, że zaraz stanie w kolejce wiele osób z prośbą o wsparcie. A naciągaczy nie brakuje- wyjaśnia przedsiębiorca.

magiaArkadiusz Klimczak razem z innym koszalińskimi przedsiębiorcami , działa w fundacji Magia, która pomogła już wielu potrzebującym dzieciom. – To Adam Jaremko był pomysłodawcą stworzenia tej fundacji. I bardzo cieszę się, że działalność fundacji się rozwija. Niestety, widać też, jak wiele osób próbuje traktować wsparcie, jako sposób na życie. Dlatego wspierając jakąkolwiek inicjatywę, pomagając, zwróćmy uwagę na to, jak ta pomoc będzie wykorzystana. Wszystko powinno być transparentne, przejrzyste, pomoc faktycznie powinna trafić do potrzebujących- tłumaczy właściciel LEO.- Fundacja Magia jest gwarancją dla przedsiębiorców chcących pomagać, że ta pomoc będzie dobrze i uczciwie wykorzystana.

Czy więc warto pomagać? Warto. Ale rozsądnie. Bo najczęściej o wsparcie najgłośniej dopominają się ci, którzy jakoś sobie radzą, a ci najbardziej potrzebujący wstydzą się, lub nie umieją o nią poprosić.
Więcej o fundacji Magia:www.fundacjamagia.pl

Tomasz Wojciechowski

 

 

 

 

 

Registration disabled