Wiemy, jak pomagać dzieciom

Działalność charytatywna wielu osobom daje satysfakcję i spełnienie w chwili, gdy ta pomoc jest widoczna i skuteczna. Czyli trafia do dzieci chorych i potrzebujących, mieszkających w powiecie koszalińskim. Wdzięczność dzieci i rodziców jest nie do opisania i warta poświęconego czasu i każdych pieniędzy. Poza tym świadomość, iż ta pomoc jest dobrze i skutecznie realizowana udowadniamy innym, iż można pomagać na 100% bez kosztów, transparentnie , niezależnie od układów czy znajomości . Tak właśnie działamy w Fundacji Magia.

Nie licząc paczek rozwiezionych przez naszych wolontariuszy 6 grudnia, ponad 60 dzieciom chorym i potrzebującym, wskazanych przez MOPSy i GOPSy to do dnia dzisiejszego jesteśmy w trakcie realizacji następnych zakupów, wsparliśmy kolejne 10 rodzin. Potrzebujących, ale i darczyńców przybywa. Wszystko można zobaczyć na naszej stronie www.fundacjamagia.pl gdzie jest też dostęp do wyciągu z konta fundacji, na którym widoczne są wszystkie wpłaty i rozliczenia zakupu. No i bardzo ważne -żadnych kosztów, nawet przelew w banku jest za darmo. Na co zwracamy uwagę przyznając pomoc? To jest trudne. Otrzymujemy dużo zgłoszeń ale mamy kilka zasad…. Dzieci kwalifikują się jedynie , gdy są wskazane przez MOPSy i GOPSy, weryfikują to lekarze i wolontariusze działający w naszej fundacji . Osoby, którym chcemy pomóc, muszą być z Koszalina i okolic . Poznaliśmy jedną smutną zasadę , która często się sprawdza: „potrzebujący naprawdę w ciężkiej sytuacji nie krzyczą , …. Czyli ich nie widać” To zweryfikowaliśmy, rozdając osobiście paczki z listy Ośrodków Pomocy Społecznej na Mikołaja przy otwarciu naszej Fundacji .
Firm wspierających Magię ciągle przybywa. Sprawdzają nas, widzą na co fundacja wydaje pieniądze, dajemy im pewność że każda złotówka jest rozsądnie wydana i rozliczona. Poza tym, pomagając dzieciom przez fundację Magia dajemy gwarancje skuteczności i pomagamy dzieciom wokół nas. Zgodnie z zasadą- gdzie żyjemy, tam pomagamy. Jesteśmy w pełni apolityczni, przez nikogo nie uzależnieni , nikt działający w fundacji nie ma ,nie może mieć aspiracji politycznych. Oczywiście, pojawiają się uwagi ,że jesteśmy „ kolejną fundacją „ ale ta fundacja jest inna .

Głosy te najczęściej pochodzą od osób , które nic nie robią, lub nie weryfikują tego gdzie i jak pomagają. My dzięki naszym działaniom , transparentności i zaangażowaniu , wypracujemy sobie w najbliższym czasie opinie i zaufanie utwierdzające wszystkich niedowiarków, że można pomagać skutecznie i bez kosztów.
Wolontariusze Fundacji Magia

Registration disabled