Z zamiłowania do kosmetologii

gabinetkosmetologiikoszalin,annajurgielanieckoszalin,kosmetyczkakoszalinRozmowa z Anną Jurgielaniec, właścicielem Gabinetu Kosmetologii Geranium w Koszalinie

-Czym dokładnie zajmuje się Pani gabinet?
-Oferta mojego Gabinetu Geranium obejmuje obsługę kosmetologiczną i dermatologiczną kobiet i mężczyzn. Gabinet działa na rynku koszalińskim 7 lat i radzi sobie- według mnie- bardzo dobrze. Specjalizacji gabinetu jest kilka. Przede wszystkim leczenie skóry z trądzikiem pospolitym oraz innych skórnych dolegliwości. Dobór pielęgnacji to również duża część uwagi której poświęcam w czasie wizyty. Kosmetyki, które zalecam testuję na własnej skórze, dopiero później wprowadzam do sprzedaży. Prowadzę także konsultacje on line. Uzupełnieniem oferty jest internetowy sklep z kosmetykami.

-Prosze powiedzieć, skąd u Pani zainteresowanie właśnie kosmetologią?
– Medycyną interesuję się od dziecka. Wybrałam studia w tym kierunku zaraz po maturze. Zainteresowanie problemami dermatologicznymi skóry jest u mnie można powiedzieć rodzinne. Kosmetologia to ciekawa dziedzina, ponieważ łączy w sobie dermatologię, estetykę, odżywianie, fizykoterapię, medycynę estetyczną i medycynę przeciwstarzeniową. Kosmetolog to ktoś więcej, niż tylko osoba, która wykonuje szereg zabiegów upiększających. To ktoś, kto kieruje nas, w jaki sposób zadbać o ciało holistycznie.
-Czy uważa Pani że Polki znacząca zaczęły dbać o swój wygląd?
-Z mojej obserwacji wynika, że Polki zawsze dbały o wygląd. Zmieniła się jednak dostępność wiedzy na temat cery i samych kosmetyków. Internet ewaluował. Wybór literatury i czasopism jest teraz ogromny. Bardzo mnie to cieszy, ponieważ dzięki temu kosmetologia jest z roku na rok coraz popularniejsza.
-Kosmetologia to bardziej dziedzina wiedzy, czy umiejętne wyeksponowanie ukrytych walorów klientek?
-Genezą kosmetologii jest dermatologia i to jest dla mnie najważniejsze, żeby w ramach swojego gabinetu doradzać klientom w sposób profesjonalny.
-Jak Pani sądzi, w jakim kierunku ta dziedzina będzie się rozwijać?
-Myślę, że coraz częściej będzie ściśle związana z medycyną przeciwstarzeniową. Ta ostatnia jest coraz bardziej popularna. Łączy wiele dyscyplin medycyny skupiających na sobie poprawę jakości życia, wydłużenie sprawności organizmu i opóźnieniu procesów starzenia, jak i ich odwróceniu. Mam nadzieję, że będzie to coraz łatwiej dostępne. Mam nadzieję również, że coraz częściej młode osoby, które wybierają kształcenie na kierunku kosmetologia, będą uczone tego jakie to nieodzwone.

Więcej na: http://www.geranium.koszalin.pl/

Registration disabled