Z zaworami Calido ogród pięknieje

arkaogrod1Grupa Pod Budą śpiewała swojego czasu: “w naszym ogrodzie powiędły trawy, w naszym ogrodzie dawno ucichły dźwięki zabawy“. Z pewnością zaniedbany ogród, pełen uschniętych roślin nie grozi osobom dbającym o regularne podlewanie na przykład krzewów czy kwiatów.  W pracach ogrodowych mają sprzymierzeńca- zawór mrozoodporny marki Calido serii OGRÓD, zaprojektowany przez konstruktorów z sianowskiej firmy ARKA, specjalizującej się w produktach branży sanitarnej i instalacyjnej. Rodzina zaworów OGRÓD to idealne rozwiązanie dla osób ceniących jakość wykonania i trwałość.

Zawór w ogrodzie- niby rzecz błaha, bo zewnętrzne ujęcie wody to podstawowa rzecz w pielęgnacji ogrodu i obejścia, wystarczy zamontować jakiś zawór, podpiąć wąż i można zacząć podlewać. No właśnie. Nie chodzi o to, by był to “jakiś zawór”, lecz taki który będzie trwały i funkcjonalny, do tego odporny na mróz i elegancki w wyglądzie. Wszystko to oferuje seria OGRÓD w której zawory występują w kilku wariantach- choćby z przyłączem szybkozłącza, czy z dodanym korkiem do zbiornika.
Mało tego, zawór ten jest dostępny w wersji z dwoma wylotami (seria OGRÓD BIS), w której można po podłączeniu węża ogrodowego dalej korzystać, by jednocześnie nabrać wody w innym celu. Warto podkreślić, że design tych zaworów jest nowoczesny.

arkaogrod2
Cechą wspólną wszystkich zaworów CALIDO serii OGRÓD jest też wspomniana mrozoodporność. Przeszły one testy w temperaturze do -18 stopni Celsjusza! Warto wiedzieć, że zawory tej serii posiadają atest higieniczny nr HK/W/0242/01/2015, są zgodne z wymaganiami Dyrektywy Unii Europejskiej 97/23/WE – art.3 pkt 3. Zawory są zgłoszone w Urzędzie Patentowym.

 

Wystarczy wziąć do ręki jeden z produktów, by przekonać się jak masywny i porządnie zrobiony jest to zawór. Mosiężny korpus wykonano z litego mosiądzu i zapewnia to wytrzymałość konstrukcji. Niklowanie korpusu dodatkowo zabezpiecza zawór przed wpływem atmosfery. Ponieważ zawór jest narażony na czynniki atmosferyczne, jego dźwignia zamykająca, oraz nakrętka wykonane są ze stali nierdzewnej. Okres gwarancyjny na tą linię zaworów wynosi aż 5 lat.

Miłośnicy ogrodów, działek, fani wiosennej roślinności- szukajcie tych w dobrych sklepach i hurtowniach instalacyjnych!

 

Tomasz Wojciechowski

arkakartkaswiatecznawielkanoc

Registration disabled