Zwycięska bokserka z Karlina

ElawojcikKarlinoW hiszpańskim mieście Alcodendas pod Madrytem w dniach 24-31.08.2019 odbywały się 12 Mistrzostwa Europy Seniorek w Boksie. Turniej okazał się bardzo udany dla Polskiej drużyny narodowej. Srebrny medal zdobyła karlinianka Ela Wójcik i tym samym została Wicemistrzynią Europy w boksie. Rozmawiamy z nią krótko o jej wrażeniach z Mistrzostw, oraz o tym dlaczego zainteresowała się boksem.

– Twoje wrażenia z ostatnich mistrzostw? Czym dla Ciebie jest zdobycie tego medalu?
– Wrażenie z ostatnich Mistrzostw to coś pięknego, nie da się opisać jak się czuję jako Vice Mistrzyni Europy. Jest to dla mnie wielki sukces, tym bardziej, że od 2015 r nie zdobyłam medalu w gronie elity, więc jest się z czego cieszyć .
– A jak zaczęła się Twoja przygoda z boksem? Czemu Cię to pociąga?
– Moja przygoda z boksem zaczęła się od tego, że koleżanka zabrała mnie na trening i już tak zostało… Boks to piękny olimpijski sport, dużo można się nauczyć. Ja nauczyłam się wytrwałego walczenia o swoje marzenia- zawsze, mimo niepowodzeń.

– Co jest łatwe, a co trudne w tym sporcie?
– Nic nie jest łatwe w tym sporcie, zresztą jak w wielu innych. Każdego dnia trzeba skupiać się na danym elemencie techniki , doskonalić go, aby był perfekcyjny. Trzeba myśleć, co robić żeby wygrywać, co poprawiać, żeby inaczej zaczynać walkę. W boksie mamy do czynienia z interakcją, więc nie tylko doskonała forma ma znaczenie, tutaj liczy się szybka odpowiedź na zachowanie przeciwniczki.
– Kobieta i boks- można to pogodzić?
– Jasne że można to pogodzić – to przecież nic trudnego. To, że ten sport nie wydaje się dość kobiecy, nie stoi na przeszkodzie, żeby poza treningami być kobietą.

– A zdarzyło Ci się stanąć w obronie kolegi?
– Nie, nie miałam jeszcze takiej sytuacji.
– Jak spędzasz czas poza treningami, co lubisz robić?
– Spędzam czas z najbliższymi znajomymi, aktualizujemy informacje o tym co się działo, jak miałam obóz, lub mnie nie było. Lubię również spędzać czas z moim kochanym pieskiem „Azją” oraz poznawać nowych ludzi, rozmawiać i czytać książki.

Rozmawiał: Tomasz Wojciechowski

Registration disabled